• image
 • image

 

 

مشاوره و بازسازی گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

مشاهده نمونه کارهای بازسازی و طراحی

بازسازی واحد اداری پاسداران بوستان 10 مهندس فرح زادی

بازسازی واحد اداری پاسداران بوستان 10

اداری - تجاری, بازسازی, پروژه,

طراحی و اجرای لند اسکیپ و روف گاردن مهندس فرحزادی

طراحی لنداسکیپ پروژه ویلایی لواسان امامه

پروژه, پیمانکاری, محوطه و روف گاردن,

قیمت بازسازی خانه دروس بهستان سوم

بازسازی خانه دروس بهستان سوم

بازسازی, پروژه, مسکونی,

طراحی خانه مسکونی مهندس فرح زادی

طراحی واحد مسکونی ظفر پیوندی

پروژه, طراحی, مسکونی,

پروژه بازسازی | طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس محمدرضا فرحزادی

بازسازی واحد مسکونی دروس دولتشاهی

بازسازی, پروژه, مسکونی,

بازسازی خانه گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

بازسازی خانه دروس محسنیان

بازسازی, پروژه, مسکونی,

طراحی و دکوراسیون داخلی منزل مسکونی مهندس فرحزادی

طراحی واحد مسکونی دروس محسنیان

پروژه, طراحی, مسکونی,

بازسازی و ساخت خانه ظفر پیوندی مهندس فرح زادی

بازسازی واحد مسکونی ظفر پیوندی

بازسازی, پروژه, مسکونی,

طراحی رستوران شیک و لوکس مهندس محمدرضا فرحزادی

طراحی کافه رستوران فرمانیه لواسانی

اداری - تجاری, پروژه, طراحی,

طراحی سالن زیبایی در فرمانیه مهندس فرحزادی

طراحی سالن زیبایی فرمانیه آقایی

اداری - تجاری, پروژه, طراحی,

پیمانکار ساختمان از صفر تا صد بازسازی ساختمان مهندس فرح زادی

اجرای اسکلت ساختمان بتنی 15 واحدی

پروژه, پیمانکاری, تخریب، خاکبرداری، فونداسیون، اسکلت و سقف,

طراحی شهرک ویلایی کردان گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

طراحی شهرک ویلایی کردان

پروژه, طراحی, ویلایی,

پیمانکاری سفت کاری و نازک کاری ساختمان گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

اجرای پروژه سفت کاری دروس ارم 3

پروژه, پیمانکاری, عملیات سفت کاری، نما و نازک کاری,

طراحی اتاق گیمینگ ساختمان اداری و تجاری گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

طراحی اتاق گیمینگ مشاورین املاک ایوان

اداری - تجاری, پروژه, طراحی,

طراحی میز جلسات اتاق مدیریتی مهندس فرحزادی

بازسازی اتاق جلسات VIP املاک ایوان

اداری - تجاری, بازسازی, پروژه,

طراحی داخلی اتاق جلسات رویال

طراحی اتاق جلسات vip املاک ایوان

اداری - تجاری, پروژه, طراحی,

بازسازی خانه با کور کردن سرویس بهداشتی | گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

بازسازی و دکور خانه هروی مظفریان

بازسازی, پروژه, مسکونی,

هر آنچه باید در مورد بازسازی و دکوراسیون داخلی بدانید

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان در دنیای پر زرق و برق امروز از اهمیت بسیاری برخوردار است. اولین چیزی که در بازسازی ساختمان مهم است توجه به کاربری ساختمان می باشد. سبک دکوراسیون داخلی، مدت زمان بازسازی، مصالح مورد نیاز و همچنین میزان هزینه در بازسازی ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و همچنین خانه های ویلایی می تواند متفاوت بوده و جزئیات مخصوص به خود را داشته باشد. ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی در تلاش هستیم روز به روز بر تجربه های خود را در زمینه ساخت و ساز و بازسازی خانه های مختلف و اجرای طرح های گوناگون بیفزاییم. در این مقاله می توانید هر آنچه که باید در مورد بازسازی ساختمان بدانید را مطالعه نمایید و اطلاعات خود را پیش از اقدام به بازسازی خانه تکمیل کنید. چرا که عمل بازسازی پر از خرده کاری و جزئیات است که در کیفیت کار به طور مستقیم اثرگذار است. قبل از بیان تمام این نکات تصمیم بر آن شد، در ابتدای همین مطلب می توانید نمونه هایی از پروژه های بازسازی منزل مسکونی را مشاهده نمایید.

خواندن مطالب بیشتر: اشتباهات رایج در بازسازی خانه

نمونه پروژه های بازسازی ساختمان گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

در فایل پی دی اف زیر می توانید تصاویر قبل و بعد پروژه های بازسازی خانه مهندس فرحزادی را مشاهده نمایید و تغییراتی که بعد از بازسازی خانه نسبت به قبل از آن انجام شده بود را ارزیابی نماییدو البته این نکته را در نظر بگیرید تصاویر بعد از بازسازی ساختمان با توجه به بودجه، علایق و سلایق کارفرما می باشد. گاهی اوقات پیش آمده که تیم طراحی از جهت راهنمایی پیشنهادهای خود را به کارفرما ارائه می دهد. اما در نهایت موظف هستیم آن طور که کارفرما می خواهد کار را جلو ببریم. و البته نیز غالباً بعد از اجرای طرح، اکثر کارفرمایان پشیمان می شود.

 

 نمونه های پروژه های بازسازی

در این راستا توجه به این نکته مهم است. بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل دو موضوع جدا اما مکمل هم هستند. غالباً افراد در هنگام بازسازی و تعمیرات آپارتمان خود به دنبال نظر و ایده هایی برای دکوراسیون داخلی منزل و استفاده از حداکثری فضای خانه خود می باشند. بنابراین بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه هر دو در راستای تغییرات اساسی و کاربردی در خانه حاصل می گردد. به عبارتی دیگر می توان بازسازی را مرحله اول کار و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی را در مرحله دوم کار برای تبدیل فضای موجود به فضای دلخواه و لوکس، دانست. ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی در این مطلب تمام تجربیات خود را در این زمینه بیان می کنیم تا شما عزیزان با دیدی بازتر برای چگونگی بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه به صورت اصولی و کاربردی و همچنین مطابق با میل و سلیقه خود اقدام نمایید.

بازسازی خانه یعنی چه

همانطور که در مطالب بالاتر نیز گفتیم بازسازی به معنای تعمیر و نو کردن خانه های قدیمی می باشد. از دید یک مهندس عمران و همچنین به صورت قانونی عمر مفید یک ساختمان 25 سال است. در طول این مدت ظاهر ساختمان، لوله ها و قسمت های مکانیکال ساختمان ممکن است دچار آسیب شده و عملاً نتوان از آن استفاده نمود. در این صورت با انجام یک بازسازی و تعمیر خانه می توان باز از سکونت و کار در آن ساختمان لذت برد و آسایش و امنیت داشت. با این تفاسیر می توان برای بازسازی خانه عمق تعریف نمود. هرچه خانه قدیمی تر و ویران تر بازسازی که باید روی آن انجام شود عمیق تر، تخصصی تر و متقابلاً پر هزینه تر می باشد. قابل ذکر است که سطحی ترین نوع بازسازی خانه نیز همان رنگ و نقاشی خودمان است که تقریبا هر دو سال خانه را از این رو به اون رو می کند. 😊

در ابتدا مختصری در مورد تفاوت بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی صحبت می کنیم و در هرکدام، انواع سبک های مورد استفاده را بررسی می نماییم. ما سعی بر آن داریم تا در پایان بسیاری از سوالات شما را در این زمینه پاسخ دهیم.

فایل صوتی مقاله بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی ( پادکست )

 

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی
اجرای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی مهندس فرحزادی
بازسازی ساختمان های قدیمی گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل مقوله ای است که با هر بودجه ای می توان آن را به نحو احسن مدیریت کرد. به شرط آنکه با طرح و نقشه قبلی پیش برویم. یادتان نرود برای رسیدن به خط پایان باید از همان ابتدا بدانیم که به کجا می رویم.

برای اجرای یک دکوراسیون داخلی مناسب خانه و سبک و سلیقه افراده خانواده باید از همان ابتدا طرح نهایی مشخص شده باشد. در برخی از طراحی های داخلی حتی المان های تزیینی و جزئی نیز مشخص می شود. البته با یک طراحی که مورد پسندتان واقع شده، تنها نصف راه را طی نموده اید، مابقی راه زمانی است که طرح را یک مجری مسئولیت پذیر، حرفه ای، ریزبین و دقیق، با اکیپ اجرایی کارآزموده، دارای شناخت کافی از متریال ها و مصالح روز دنیا در هر رنج قیمتی، شناخت بازار و عرضه کنندگان مستقیم مصالح، دست همانند طراحی اجرا نماید.

خدمات بازسازی و دکوراسیون داخلی و طراحی و مشارکت در ساخت

 

دکوراسیون داخلی منزل مهندس فرحزادی

 

یک اشتباه رایج در دکوراسیون داخلی منزل

نداشتن طرح و نقشه ی قبلی یک اشتباه رایج در اجرای دکوراسیون داخلی منزل می باشد. که هم وقت و بودجه کارفرماها و مهندسان را هدر می دهد. برای مثال، اکثر خانم ها ادعا دارند که بهترین طرح را برای دکور منزل خود ارائه می دهند. باید اعتراف کرد این ادعا تا درصد زیادی درست می باشد. اما چون مراحل اجرای دکور منزل به درستی صورت نمی گیرد در نهایت در اکثر مواقع این ادعا با دکوراسیون نهایی مغایر است. مثلاً بارها دیده شده که پیشنهادات خوبی از جانب خانم ها داده شده اما اجرای نهایی با آن طرح زمین تا آسمان تفاوت دارد. اما ایراد اصلی از کجاست؟!

خرید مبلمان! خرید مبلمان بدون طرح اولیه و بدون در نظر گرفتن فضای خانه و ایجاد فضاسازی می تواند بزرگترین اشتباه باشد. چراکه اگر بدون نقشه ی قبلی به خرید مبلمان بروید به طور حتم مبلمانی می خرید که در نهایت مناسب و متناسب با آن فضا و مکان نمی باشد. در این صورت است که علاوه بر هدر رفتن بودجه و وقت شما آن دکور نه تنها مورد پسندتان واقع نخواهد شد بلکه کارایی چندانی نیز برایتان نخواهد داشت.

 

بازسازی و دکوراسیون داخلی مهندس فرحزادی

 

در اینجا ارزش طراحی را بهتر متوجه می شوید. اغلب افراد گمان می کنند طراحی داخلی و دکوراسیون منزل هزینه زیادی دارد. همچنین اکثر مهندسان و مجریان نیز فکر می کنند طراحی سه بعدی امری وقت گیر می باشد. برخلاف این موضوعات ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی به این نتیجه رسیدیم وقتی کار بازسازی قبول می کنیم قبل از آن تیم طراحی ما دست به کار می شوند و با توجه به درخواست ها و سلیقه کارفرما چندین طراحی انجام می دهند، پس از انتخاب کارفرما از طرح مورد پسندش، آن طرح توسط مهندس فرحزادی و اکیپ اجرایی کاربلد گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی، در زمان مشخص و با بودجه مشخص اجرا می گردد. بنابراین چون طرح اولیه دکوراسیون داخلی منزل مشخص بود و به اصطلاحی تکلیف کار مشخص است با تمرکز، آن طرح به شیوه ای اصولی در زمان مشخص پیاده سازی می شود.

خواندن مطالب بیشتر: طراحی و اجرای روف گاردن 

دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی

طراحی دکوراسیون ساختمان مسکونی با هدف هماهنگ سازی خانه انجام می گردد. برای ایجاد یک زبان مشخص میان مهندس طرح و کارفرما سبک هایی به وجود آمده است که هر کدام از این سبک ها به نحوی فضای خانه ی شما را گرم و صمیمی و دوست داشتنی می سازد. انتخاب سبک طراحی به عهده کارفرما می باشد و توصیه می کنیم کارفرما در دکوراسیون داخلی منزل خود سبک مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و از چشم و همچشمی بپرهیزید. چراکه اگر از سبک طراحی و مدل وسیله های منزل خود خوشتان نیاید ممکن است، با گذشت زمان اندکی دلتان را بزند. بنابراین این طبیعی است که بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل خود علاوه بر هیجان انگیز بودن دغدغه های فراوانی دارد. که این دغدغه ها می تواند با ارائه یک طراحی خوب و مقرون به صرفه تبدیل به ذوق و لذت افراد خانواده شود.

بازسازی و دکوراسیون داخلی مهندس فرح زادی

بنابراین در دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی توجه به رنگ ها، المان ها، عدم استفاده بیش از حد از رنگ های مختلف و المان های دکوری می تواند نتیجه مطلوب تری داشته باشد.

دکوراسیون داخلی ساختمان اداری

دکوراسیون داخلی ساختمان اداری یا به عبارتی بازسازی ساختمان اداری باید بر چند اساس صورت گیرد. اولین و مهمترین نکته در دکوراسیون فضای اداری ایجاد فضای کاری مناسب و راحت و با ارامش برای کارکنان و ارباب رجوعان می باشد. رنگ بندی دکوراسیون ساختمان اداری بسیار باید مرتبط با رنگ سازمانی باشد.. برای مثال اگر رنگ سازمانی شما طوسی و اُکر است باید این رنگ به صورتی در دکو واحد لحاظ گردد که نه چشم را اذیت کند و نه در محیط کمرنگ دیده شود تا در ذهن مخاطبانتان برای مدت طولانی نقش بندد. همچنین بسیاری از مدیر عاملان خواستار اتاق های جلسه بسیار شیک هستند. برای مثال، یکی از مشتریان ما خواستار طراحی یک میز جلسه بود که حقیقتاً طراحی و ساخت این میز بسیار نیاز به ظریف کاری داشت. قصد کارفرما ماندگاری آن حجم از فضای لوکس در ذهن مشتریان و مراجعه کنندگان بود که همانطور که در نظر ایشان بود اجرا گردید.

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه و ساختمان های تجاری نیز باید با توجه به صنف آن مغازه و سبک و سیاق مشتریان آن طراحی گردد. علاوه بر دکور مغازه که باید نورپردازی ویژه و همچنین اجناس را در بهترین حالت خود نشان دهد مسیر سیرکولاسیون و رفت و آمد مشتریان در مغازه و واحد های تجاری و فروشگاهی بسیار مهم است. برای مثال تا جایی که فضای مغازه راه می دهد باید مشتریان از یک جهت وارد مغازه شوند و بعد از بازدید از کلیه اجناس و ویترین های مغازه و  خرید بتوانند به راحتی به قسمت حسابداری بروند و از مغازه خارج شوند. بنابراین باید دکوراسیون مغازه به گونه ای طراحی شود که افراد بتوانند در حد امکان فضای رفت و آمد و توفق برای نگاه کردن به کالا و محصولات را داشته باشند. شما عزیزان می توانید طراحی و بازسازی مغازه طلافروشی را که توسط گروه طرح طراحی، طراحی شده و توسط اکیپ اجرایی اجرا شده را مشاهده نمایید.

تفاوت بین بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی

قطعاً با دانستن تفاوت های بسیار ریزی که میان بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد، می توانید در مورد فضای مورد نظر که تصمیم بر بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی آن دارید بیش از گذشته واقف شوید. خالی از لطف نیست که بدانید گاهی اوقات در فضاهای محدود نیازی به اجرای دکوراسیون داخلی نمی باشد و تنها با یک بازسازی اصولی و با کیفیت کار به پایان می رسد. در مقابل نیز در برخی موارد فضاهایی وجود دارند که به بازسازی احتیاج نداشته و تنها با اجرای دکوراسیون داخلی مناسب، تغییرات لازم برای یک زندگی در محیطی زیبا و لوکس تر فراهم می گردد. اگر بخواهیم تفاوت بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی را به بیانی دیگر بازگو کنیم. باید بگوییم این دو کلمه هم از نظر معنی لغوی و هم از نظر نوع فرایند با یکدیگر متمایز هستند. بازسازی به معنای دوباره سازی چیزی است که نیاز به تعمیر دارد یا همچنین به تغییر فضاهای مختلف در خانه اتلاق می شود برای مثال تعویض جای آشپزخانه با اتاق خواب در صورتی که از نظر اجرایی و انشعابات مشکلی نداشته باشیم. در مقابل دکوراسیون داخلی به معنی هماهنگ سازی رنگ ها، اثاثیه و آیتم های دکوراتیو است و نوع چیدمان و تفکیک فضا به واسطه المان های مختلف را در برمی گیرد. بنابراین می توان گفت در وحله ی اول بازسازی ودر مرحله دوم دکوراسیون داخلی در خانه انجام می پذیرد. البته خالی از لطف نیست که این را هم اضافه کنیم، دکوراسیون داخلی امری سلیقه ای می باشد و رابطه مستقیمی با ذوق و هیجانات افراد دارد. بنابراین در مقوله اجرای دکوراسیون داخلی طراح موظف است تا با پرسیدن سلایق کارفرما سبک مورد پسند او را شناسایی کرده و طبق آن کار خود را پیش ببرد. در ادامه به بررسی هر دو مورد یعنی بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی می پردازیم.

بازسازی ساختمان

همانطور که از اسم این فرایند پیداست، بازسازی از دو کلمه باز و سازی تشکیل شده است. باز به معنی دوباره و سازی هم به معنی ساخت از نو می باشد. اما توجه کنید که بازسازی با نوسازی ساختمان زمین تا آسمان فرق دارد.

در بازسازی بنای موجود با هر کاربری که تعریف شده باشد، می تواند در طی یک فرایند بازسازی یا دوباره سازی نه تنها به روز و مطابق سلیقه بهره بردار، قرار گیرد، بلکه می تواند تغییر کاربری هم در آن ایجاد شود.

بازسازی و دکوراسیون داخلی گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

توجه: برای تغییر کاربری یک واحد یا یک ساختمان نیاز به اخذ مجوزهای لازم خواهیم داشت که در جای خود به آن می پردازیم.

بازسازی ساختمان می تواند شامل تخریب آرک ها و گچ بری های قدیمی، تعمیر تاسیسات، تعویض قسمت های مختلف ساختمان و یا جابه جایی دیوارهای غیر باربر باشد. به طور کلی می توان گفت هدف از بازسازی، زیباسازی و افزایش طول عمر ساختمان است. خالی از لطف نیست که این نکته را در نظر داشته باشید بازسازی ساختمان های مسکونی و یا بازسازی ساختمان های تجاری و اداری مانند مغازه، شرکت، مطب و سالن های زیبایی هر کدام با توجه به یک طراحی اصولی، با در نظر گرفتن تمام جوانب و یک تیم اجرایی با تجربه و متخصص باید صورت گیرد چراکه در صورت یک اشتباه می تواند هزینه ها و خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد. از این رو می توان گفت بازسازی در برخی از ساختمان ها به مراتب حساس تر از نوسازی و دوباره سازی هست. به خصوص در هنگام بازسازی خانه های ویلایی و قدیمی که باید حواستان به میزان نشست و ریزش سقف، دیوارها و چاه آن باشد.

farahzadiengineer.com-Reconstruction-steps-farahzadi

بازسازی و ساخت خانه ( کانال آپارات مهندس فرحزادی )

برای بازسازی و ساخت خانه بهتر است سرچی در اینترنت نیز نمایید تا با شرکت های کاربلد و کاردرست آشنا شوید. البته در تمامی کسب و کارهای اینترنتی خوب و بد وجود دارد که باید هوشمندانه عمل کنید تا شرکت خوبی را جست و جو نمایید. برای این کار سایت های بازسازی خانه مختلف و متفاوتی را مشاهده نمایید و با آن ها تماس بگیرید یا به شرکتشان مراجعه کنید. پیدا کردن یک شرکت بازسازی و ساخت خانه که زمانبندی و برنامه ریزی داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه علاوه بر کیفیت و ایمن سازی در کار، به موقع تحویل دادن کار به کارفرما از جمله کارهایی است که برخی از همکاران ما در شرکت های مشابه انجام نمی دهند و باعث می شود تر و خشک باهم بسوزند. اما ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی تمامی تلاش و تمرکز خود را روی کار قرار می دهیم و سعی داریم علاوه بر کیفیت و اجرای کاری با امنیت فراوان، به موقع و سر وقت مقرر در قرارداد کار را به اتمام رسانده و لبخند رضایت را بر چهره کارفرما مشاهده نماییم. در ادامه توضیحاتی مفید و خواندنی در مورد سایت بازسازی خانه و لیست کارهای بازسازی به عرضتان می رسانیم.

کانال آپارات گروهه طرح و ساخت مهندس فرحزادی بازسازی و ساخت خانه

برای دیدن ویدیو پروژه ها می توانید به کانال آپارات مهندس فرحزادی مراجعه نمایید

 

 

سایت بازسازی خانه

برای انتخاب یک سایت بازسازی خانه به نمونه کارها و تعداد پروژه های انجام شده بسیار دقت نمایید. چراکه برای پیدا کردن یک مجری با تجربه و خوش قول این موارد اهمیت زیادی خواهند داشت. همچنین توجه نمایید که نمونه کارها به صورت حقیقی پروژه های انجام شده توسط آن سایت بازسازی خانه باشند. تمامی تصاویر در سایت بازسازی خانه ( یعنی وبسایت مهندس فرحزادی ) نمونه کارها و پروژه هایی می باشد که با موفقیت توسط خود مهندس محمدرضا فرحزادی انجام شده است. که می توانید با کلیک بر لینک زیر همه نمونه کارهای انجام شده را مشاهده نمایید و در صورت وجود هر گونه سوال و در خواست کمک روی ما حساب کنید. با به سرعت پاسخگوی سوالات هستیم. علاوه بر آن به صورت رایگان نیز از محل پروژه بازدید می نماییم.

سایت بازسازی و دکوراسیون داخلی مهندس فرح زادی

اینستاگرام مهندس فرحزادی: جایی برای یادگیری و مشاهده نمونه کارها

در پیج اینستاگرام مهندس فرحزادی می توانید تمام پروژه های ما را با آدرس و همچنین توضیحات مشاهده نمایید. ما را نیز در اینستاگرام همراهی کنید.

پیج اینستاگرام گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی بازسازی و دکوراسیون داخلی

انواع بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان ها با کاربری های مختلفی تعریف می شوند.

 • بازسازی ساختمان مسکونی
 • بازسازی ساختمان اداری و تجاری
 • بازسازی خانه های ویلایی یا اصطلاحاً خانه های دربستی
 • بازسازی و دکوراسیون ساختمان مسکونی

بازسازی واحد مسکونی در قالب یک آپارتمان یا یک خانه شخصی که می تواند به صورت کامل ( صفر تا صد ) یا بخشی از آن باشد. به عنوان مثال فقط بازسازی سرویس های بهداشتی، آشپزخانه، سقف کاذب سالن، بالکن و یا فضاهای مشاعات می تواند مورد بازسازی قرار بگیرد و با سبکی که مد نظر کارفرما است دکوراسیون آن طراحی و اجرا شود.

بازسازی ساختمان اداری و تجاری

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی نیز می تواند برای یک پروژه اداری، تجاری در قالب یک دفتر یا مغازه کوچک و یا یک ساختمان اداری به صورت کامل یا بخشی از آن صورت گیرد. بازسازی ساختمان های اداری و تجاری یکی دیگر از تخصص های گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی می باشد. مطمئناً فضای مناسب و زیبای محیط کسب و کار علاوه بر ایجاد حس خوب و انگیزه در کارمندان و مشتریان باعث افزایش راندمان کاری خواهد شد. درهنگام بازسازی شرکت، فروشگاه یا مغازه خود به صنف، نوع خدمات و برند خود توجه کنید و مطابق نیاز خود از تیم طراحی بخواهید دکوراسیون داخلی را طراحی کنند.

بازسازی خانه های ویلایی

فرایندهای بالا را می توان برای خونه های ویلایی و شخصی یا دربستی و همچنین خانه های قدیمی و پر پتانسیلی که به صورت ویلایی هستند، انجام داد و علاوه بر فضاهای داخلی، نما و محوطه آن را نیز بازسازی نمود. باید توجه داشت به دلیل هزینه های بالای ساخت و ساز و نوسازی بیش از همیشه بازسازی مورد استقبال مالکین علاقمند به زندگی در خانه های ویلایی و شخصی قرار گرفته است.

بازسازی خانه ویلایی مهندس فرحزادی

اجرای دکوراسیون داخلی

اغلب افراد فکر می کنند دکوراسیون داخلی یک فضا را می توان به سادگی انجام داد. اما در حقیقت اینگونه نیست. دکوراسیون داخلی یعنی فضاسازی و بهرگیری کامل و بهینه از فضای موجود با حفظ زیبایی و سلیقه مالک، که طراحان با استفاده از نرم افزارهای مربوطه ابتدا فضا را مدل سازی کرده و در صورت تایید کارفرما آن را اجرا می نمایند. در اجرای دکوراسیون داخلی معمولاً از متریال خاص و لوکس و همچنین المان های دکوراتیو استفاده می نمایند. به طور کلی دکوراسیون داخلی سبک های مختلفی دارد که در ادامه هرکدام را معرفی می کنیم.

تکمیل چک لیست و تعیین سبک بازسازی

قبل از شروع عملیات عمرانی بازسازی جهت تکمیل چک لیست و تعیین سبک بازسازی گروه طرح و ساخت به همراه کارفرما روندی کوتاه را طی می کنیم تا هم با سلیقه کارفرما آشنا شویم و هم نقشه های اولیه را تهیه نماییم. این روند شامل مراحل زیر می باشد، بازدید اولیه از پروژه، تهیه ازبیلت و عکسبرداری از فضاهای موجود، تکمیل چک لیست و تعیین سبک بازسازی، برآورد قیمت، عقد قرارداد، تهیه فایل های سه بعدی فضاها و در نهایت اجرای عملیات عمرانی بازسازی خانه می باشد. در ادامه می توانید در یک ویدیو کوتاه روند تکمیل چک لیست و تعیین سبک بازسازی را مشاهده نمایید.

لیست کارهای بازسازی

لیست کارهای بازسازی توسط گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی از این قرار است. بازدید اولیه، تهیه ازبیلت و عکس برداری از فضاهای موجود، برآورد تقریبی، عقد قرارداد، تهیه فایل سه بعدی از فضاها و در نهایت اجرای عملیات عمرانی می باشد. خالی از لطف نیست که بدانید داشتن لیستی از کارهای بازسازی هم برای مجری و هم برای کارفرما ضروریست و آسایش را به ویژه برای کارفرما ها به همراه می آورد. با تهیه چک لیست کارفرما در هر زمان از روند پروژه اطلاع پیدا خواهد نمود و خیالش از بابت پیشرفت پروژه راحت می شود. در ادامه هرکدام از این مراحل را شرح می دهیم.

چارت مراحل بازسازی و دکوراسیون داخلی

بازدید اولیه

اولین گزینه در لیست کارهای بازسازی خانه بازدید اولیه از محل است. این کار تنها با یک تماس تلفنی از جانب شما و یا با مراجعه حضوری شما به شرکت صورت می گیرد. در این مرحله میزان خرابی های خانه، نم کشیدگی ها، خواسته های کارفرما و میزان حجم کار مورد بررسی قرار می گیرد.

تهیه ازبیلت و عکس برداری از فضاهای موجود

گاهی اوقات این مرحله از لیست کارهای بازسازی در مرحله نخستین یعنی بازدید اولیه صورت می گیرد. منظور از تهیه ازبیلت، تهیه نقشه از وضعیت موجود بنا می باشد که به طور کلی به پیشرفت هدفمند پروژه ای بدون خطا کمک شایانی خواهد نمود.

تکمیل چک لیست و تعیین سبک بازسازی

تکمیل چک لیست و تعیین سبک بازسازی مرحله سوم از لیست کارهای بازسازی خانه می باشد. در این مرحله چک لیستی توسط مهندس فرحزادی برنامه نویسی شده که توسط آن در لحظه با توجه به سبک بازسازی کارفرما و نوع متریال و مصالح ساختمانی مورد استفاده، تمامی هزینه ها محاسبه خواهد شد. بنابراین می توان گفت در این مرحله خواسته های کارفرما به طور دقیق ثبت می گردد.

برآورد تقریبی

همانطور که از اسم آن پیداست در این مرحله از لیست کارهای بازسازی برآورد قیمتی در طی ادامه مرحله قبل صورت می گیرد و در صورت رضایت کارفرما به سوی مرحله بعدی که عقد قرارداد است، پیش می رویم.

عقد قرارداد

در این مرحله مهم کلیه در خواست ها و وظایف کارفرما و همچنین کلیه کارهایی که در زمان مشخص باید مجری انجام شود و تمامی شرط و شروط های میان دو طرف قرارداد ثبت می گردد و به امضای دو طرف می رسد. با بستن قرار داد گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی استارت شروع کار را می زنند تا با برنامه ریزی و زمانبندی صحیح تمامی کارها را پیش ببرند.

تهیه فایل سه بعدی از فضاها

تهیه فایل سه بعدی از فضاها یکی از مراحل جذاب و شگفت انگیز از لیست کارهای بازسازی خانه می باشد که هم برای گروه طراحی و هم برای کارفرمای گرامی تازگی دارد. در این مرحله با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته سه بعدی، در خواست های کارفرما به صورت واقعی مدل سازی می شود و کرکسیون هایی برای تایید طرح نهایی و قابل اجرا انجام خواهد شد.

اجرای عملیات عمرانی

با تایید طرح نهایی توسط کارفرما، عملیات های اجرایی و عمرانی آغاز می شود. این عملیات شامل: تخریب، فضا سازی، ساخت، خرید مصالح و تجهیزات و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد که توسط اکیپ ماهر و کارآزموده شرکت فرحزادی و نظارت تمام وقت شخص مهندس بالا سرکار انجام می گردد.

بازسازی مهندس فرحزادی

انواع سبک طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

با سبک های مختلفی می توان دکوراسیون یک واحد را مطابق بودجه و نظر کارفرما طراحی و اجرا کرد و با فضاسازی های اصولی و فکر شده، خانه خود را تبدیل به محیطی صمیمی و پر آرامش نمایید. هر سبک از بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی رنگ ها، متریال، مصالح و چیدمان مخصوص به خود را دارد. از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی می توان به سبک کلاسیک، نئو کلاسیک، مدرن، پست مدرن و مینیمال اشاره کرد که در یک مطلب دیگر به طور مفصل در مورد همه ی این سبک ها صحبت می کنیم و مطالب ارزشمندی را در اختیارتان قرار می دهیم.

پرطرفدارترین سبک طراحی داخلی خانه

بازسازی ساختمان و طراحی داخلی منزل در سراسر دنیا تنوع زیادی دارد که تقریباً همه ی این سبک ها جزئی از دانش معماری و فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه می باشد. اما با همه این تفاسیر 10 سبک پرطرفدار از طراحی و دکوراسیون داخلی را معرفی می نماییم. البته جا دارد این نکته را همینجا عرض کنیم. ما بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی یک تفاوت ریز وجود دارد. طراحی داخلی مربوط به بنا و ماهیت کلی محیط می باشد و در مقابل دکوراسیون داخلی مربوط به چیدمان و فضاسازی در محیط است. پس می توان گفت مراحل داشتن یک خانه باب میل و زیبا شامل طراحی داخلی، بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی خواهد شد. و اما می رسیم به 10 سبک پر طرفدار در دکوراسیون داخلی یا همان چیدمان منزل که شامل سبک مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، مینیمال، بوهمین، شابی شیک، روستیک، فارم هوس، صنعتی و هوگه است. در ادامه هر کدام از این سبک ها را به همراه نمونه هایی از این چیدمان و دکوراسیون شرح می دهیم.

10 سبک طراحی و دکوراسیون داخلی منزل

در ادامه این مطلب بازسازی ساختمان و خانه 10 مورد از سبک های دکوراسیون داخلی را توضیح می دهیم و همچنین تصاویری از این سبک ها و المان ها و رنگ های رایج در آنها را برای شما عزیزان بارگذاری نموده ایم. ما در گروه طرح و ساخت فرح زادی پس از برداشت نقشه های ازبیلت آنچه در تصور شماست را به صورت تری دی و سه بعدی ترسیم می نماییم و در صورت تایید کارفرما کار اجرایی را آغاز می نماییم.

دکوراسیون داخلی به سبک مدرن Modern style interior decoration

در سبک مدرن از مبلمانی با خطوط صاف و مشخص استفاده می گردد. پالت رنگی مورد استفاده در این سبک شامل رنگ های خنثی، مثل کرم، بژ، سفید است. در سبک مدرن قطعاً می توانید در جای جای خانه رد پایی از تکنولوژی را مشاهده نمایید. برای مثال جانمایی یک تلوزیون کوچک در آشپزخانه و دستگاهای پخش صوت در سراسر خانه می تواند نمونه هایی از سبک مدرن باشد.

طراحی داخلی و اجرای دکوراسیون داخلی به سبک مدرن مهندس فرح زادی

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک Classic style interior decoration

بازسازی و دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک یکی از جذاب ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل و واحدهای اداری و تجاری است. این سبک، دارای جزئیات و ریزه‌کاری های فراوان در ساختار وسایل و تزئینات است. مبلمانی با تراش های ریز و هنرمندانه، وسایل تزئینی حکاکی شده و یا منبت‌کاری شده که اغلب در تناژهای قهوه ای رنگ انتخاب می شوند از نشانه های این سبک هستند. پیشنهاد می شود در خانه های بزرگ از سبک کلاسیک استفاده نمایید تمامی المان ها و متریال های مورد استفاده فضایی کافی برای خودنمایی داشته باشند.

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک مهندس فرحزادی

دکوراسیون داخلی به سبک نئوکلاسیک Neoclassical style interior decoration

طراحی و بازسازی خانه هایی که به سبک نئو کلاسیک، یک زیبایی خاص و تاریخی را در ذهن ما ایجاد می نماید. رنگ هایی که در طراحی سبک نئو کلاسیک استفاده می گردد شامل آبی کم رنگ، کرم، خاکستری، زرد و سبز است. علاوه بر آن در سبک نئو کلاسیک استفاده از قاب های طلاکوب شده، آینه های بزرگ، کف سنگی، نقاشی ها و مجمسه های برگرفته از اساطیر یونانی رایج است و جزء اصلی از این سبک می باشند.

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی سبک نئوکلاسیک مهندس فرحزادی

دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال Minimalist style interior decoration

بازسازی ساختمان و انتخاب سبک دکوراسیون با متراژ خانه نسبت مستقیم دارد. به این صورت که با کوچک شدن و آپارتمانی شدن دنیای امروز، سبک مینیمال تبدیل به یکی از سبک های پرطرفدار تبدیل شده است. به نظر بنده سبک مینیمال یعنی سادگر و ظرافت به همین دلیل یکی از سبک هایی است که برای خونه های کوچک مناسب می باشد. چرا که ترکیب رنگ های خنثی و سرد در سبک مینیمال باعث خواهد شد تا فضا بزرگتر جلوه نماید. رنگ های سفید و سیاه، خاکستری و شیری و کرمی از جمله رنگ هایی هستند که در این سبک استفاده می گردد. در این سبک از المان های دکوری خاص و خلوت استفاده می نمایند و از کاربرد وسایل و طرح های قدیمی بپرهیزید.

بازسازی و دکوراسیون داخلی سبک مینیمال مهندس فرحزادی

دکوراسیون داخلی به سبک بوهمین Bohemian style interior decoration

سبک بوهمین یا همان بوهمیانی سبکی از دکوراسیون داخلی است که در آن بیشتر تلاش برای استفاده از نور طبیعی می شود. معمولاً کسانی که این سبک را انتخاب می نمایند فارق از صنعت مد و تجملات خواهند بود و بیشتر با عقاید و فرهنگ خود چیدمان را انجام می دهند. طیف رنگی که در سبک بوهمین استفاده می شود اغلب رنگ های خاکی، گرم هستند که با رنگ های خنثی ترکیب می گردد. همچنین توجه داشته باشید که در این سبک از ظروف سفالی، حصیر، آویزهای دست ساز، گیاهان دارویی و هوازی، کوسن هایی با طرح ها و رنگ های گرم و تابلوهای دست ساز استفاده می شود.

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی سبک بوهمین مهندس محمدرضا فرحزادی

دکوراسیون داخلی به سبک شابی شیک Stylish interior decoration style

سبک شابی شیک یکی از سبک های پرطرفدار در سراسر دنیا می باشد و بارها دیده شده افراد این سبک را برای چیدمان اتاق خواب استفاده نمایند. دکوراسیونی که به سبک شابی شیک باشد در عین زیبایی بسیار راحت است که در هر خانه ای می توان از این سبک استفاده نمود. رنگ هایی که در این سبک کاربرد دارد از جمله، سفید، استخوانی، رنگ های ملیح و پاستیلی است. استفاده از انواع ظروف چینی با طرح های گل گلی، یا ظروف فلزی یا سنگی آنتیک و کاغذ دیواری های طرح دار از شاخصه های سبک شابی شیک است. البته قابل توجه باشد که این سبک به ظاهر ساده و شیک است اما برای خرید المان ها و متریال های خاص قطعاً نیاز به یک جیب پر از پول خواهید داشت. 😊

بازسازی و دکوراسیون داخلی سبک شابی شیک مهندس فرحزادی

دکوراسیون داخلی به سبک روستیک Rustic style interior decoration

در سبک روستیک نیز از عناصر طبیعی مانند چرم، چوب، مخمل استفاده می شود. به عبارتی دیگر می توان گفت این سبک تلفیقی از سبک کلاسیک و فارم هوس است. در سبک روستیک رنگ های قهوه ای و قرمز بیش از دیگر رنگ ها به چشم می خورد و از چوب هایی با رنگ تیره در المان ها استفاده می شود.

بازسازی و دکوراسیون داخلی سبک روستیک مهندس فرح زادی

دکوراسیون داخلی به سبک فارم هوس Interior decoration in the style of Farm Lust

دکوراسیون داخلی به سبک فارم هوس تداعی گر زندگی در مزرعه می باشد. farm house به معنای خانه روستایی است. در این سبک تمامی متریال ها و المان های مورد استفاده، شما را یاد خانه های دلنشین روستایی می اندازد. با این تفاسیر بدیهی است که این سبک تفاوت چندانی با سبک روستیک نداشته باشد. استفاده از پارچه های کتان و الیاف های طبیعی و پارچه های تارتان از موارد رایج استفاده در سبک فارم هوس می باشد. همچنین استفاده از رنگ و عناصر طبیعی مانند چوب و رنگ های گرم جزء جدایی ناپذیر این سبک است. البته قابل توجه باشد که این سبک در خانه باغ ها و خانه های ویلایی بیشتر خود را نشان می دهد.

بازسازی و دکوراسیون داخلی سبک فارم هوس مهندس فرحزادی

دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی Industrial style interior decoration

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی در محیط های اداری و تجاری محبوبیت خاصی دارد. رنگ های تیره و مبلمان های چرمی، ستون های بتنی و فولادی و دیوارهای آجری از جمله مواردی هستند که در سبک صنعتی متداول است. از همین رو سبک صنعتی علاوه بر استفاده در منازل مسکونی در واحدهای اداری و تجاری کاربرد فراوانی دارد.

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی مهندس فرح زادی

دکوراسیون داخلی به سبک هوگه Huge style interior decoration

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی به سبک هوگه یکی از سبک هایی است که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده چراکه سبک هوگه علاوه بر زیبایی و شکیل بودن، راحتی و فضایی ایده آل را برای محیط های دوستانه و صمیمی ایجاد می نماید. استفاده از وسایل چوبی، بالشتک های مخملی، گلیم های دست باف، شمع و سبدهای حصیری از جمله المان ها و عناصر مورد استفاده در این سبک می باشد.

بازسازی و دکوراسیون داخلی سبک هوگه مهندس فرح زادی

رابطه مستقیم طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی اولین بخش اصلی بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد. یک طراح ماهر وظیفه دارد درخواست های کارفرما یا آنچه که در تصورات او است را با توجه به ضوابط و آیین نامه ای و اجرایی پیاده سازی نماید. همچنین با توجه به نقشه و پلان اولیه طرح های اصولی که بنا بر تجربه در ذهن دارد را به صورت پیشنهاد به کارفرما ارائه دهد. که در نهایت نیز طرح تایید شده از جانب کارفرما به مرحله اجرا می رسد. بنابراین می توان گفت طراحی فرایندی است که به کار بازسازی جهت می دهد تا اکیپ های اجرایی نیز با مهارت های خود بتوانند به نحو احسن کار بازسازی خانه را پیش ببرند.

طراحی و بازسای خانه گروه طرح و ساخت مهندس محمدرضا فرحزادی

اما متاسفانه در برخی افراد به دلایل مختلف مانند کاهش هزینه و زمان مرحله طراحی را به طور کلی حذف نموده و با یک طرح ذهنی کار را آغاز کرده و صد البته که به کرات شاهد هستیم که کارفرما به دلیل نداشتن طرح مشخص و اکیپ بازسازی ماهر، علاوه بر هزینه های دوبله و سوبله، مجبور شده تا در وسط کار نیروهای مجربی را جایگزین نیروهای ضعیف قبلی نماید.

دلایل بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی می تواند دلایل متعددی داشته باشد از مهمترین دلایل آن می توان به هزینه های زیاد نوسازی و ساخت مجدد اشاره کرد. بسیاری از افراد هم برای رونق کسب و کار خود رو به بازسازی مغازه با دفترکار خود می آورند. افراد زیادی هم هستند که اقدام به بازسازی ساختمان واحد مسکونی خود برای افزایش سطح کیفیت زندگی، می نمایند.

علاوه بر این ها گاهی فکر بازسازی از پوسیدگی لوله های تاسیساتی نشات می گیرد، به این صورت که با تعویض لوله ها کارفرما مجبور می شود دیوارهای نم گرفته و کف هایی که کنده کاری شده است را با متریال جدید بازسازی کند. خلاصه اینکه کل فرایند بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی علاوه بر اثرات خوش و حال خوشی که برای بهره بردار ایجاد می کند، در دنیای امروز و با توجه به محدودیت منابع و آلودگی زیست محیطی یک جورایی مقرون به صرفه ترین مسیر برای داشتن حداقل ایدآل هاست. از طرفی بسیاری از کارفرمایان تمایل به بازسازی فضای مورد بهربرداری خود دارند تا نوسازی. در این صورت آن حریم امنی که سالیان سال به آن عادت کرده اند را حفظ و به روزرسانی نمایید.

اهمیت بازسازی برای حفظ متراژ ساختمان

برخی از افراد به دلیل الزامات شهرداری، میزان عقب نشینی و موقعیت نامناسب ساختمان بازسازی را به نوسازی ترجیح می دهند. به عنوان مثال: گاهاً پیش می آید که با توجه به طرح تفضیلی و پهنه بندی جدید شهرداری، ساختمان یا واحد مورد نظر پس از نوسازی درگیر اصلاحات و عقب نشینی می گردد، که خب از سطح اشغال مورد بهربرداری کم می شود. در این صورت بهربردار ترجیح می دهد تا زمان پیاده سازی طرح نوسازی را با یک فرایند بازسازی به تعویق بیاندازد. همچنین در مواردی هم پیش می آید که ساختمان 20 ساله ای ایست اما 5 طبقه می باشد و برای ساکنین و سرمایه گذار توجیه اقتصادی جهت نوسازی تعریف نمی شود که خب، هر یک از ساکنین با صرفه حداقل هزینه ای و البته با توجه به ملک، می توانند با یک فرایند بازسازی کامل فضای بهربرداری خود را به روز و نو کنند.

4 نکته ی اساسی که در بازسازی و اجرای دکوراسیون

پارامترهای مهمی برای فرایند بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی حائز اهمیت و تاثیرگذار هستند که به 4 مورد از مهمترین آنها اشاره می نماییم.

1- آیا واحد و بنای مورد بحث از نظر سازه ای و استحکام بنا ارزش بازسازی دارد یا خیر؟

2- آیا بدون مزاحمت برای همسایه ها، می توان با تغییر در پلان و فضاها، فضای مورد نظر و نور دلخواه را تامین کرد یا خیر؟

3- آیا سن بنا اجازه صرف هزینه جهت استفاده از بنا تا زمان نوسازی را می دهد یا خیر؟

4- زمان اجرای فرایند بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی چقدر است؟

ما در گروهمان سعی کردیم به کلیه سوالات مطرح شده در این باره پاسخ دهیم، چراکه در هر زمینه ای چه طراحی، چه استحکام بنا، چه اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح را به متخصصین مربوطه می سپاریم و در کمترین زمان ممکن فرایند بازسازی و تغییر در دکوراسیون داخلی را انجام می دهیم.

آیا برای بازسازی ساختمان نیاز به اخذ مجوز می باشد

معمولاً برای بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخل هر واحد اگر غیر اساسی نیازی به اخذ مجوز نمی باشد اما در مقابل برای بازسازی مشاعات ساختمان علاوه بر جلب رضایت تمامی ساکنین باید از شهرداری مجوزهای مخصوص برای تغییرات در راه پله، احداث و یا بازسازی آسانسور و عوض کردن نمای ساختمان گرفته شود. در برخی پروژه ها کارفرمایان عزیز در هنگام بازسازی قصد عریض کردن پنجره ها یا مسقف کردن نورگیر را دارند در این صورت باید قوانین و ضوابط شهرداری را نیز در بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی لحاظ کرد. باز هم تاکید می کنیم هرگونه تغییر سایز، رنگ و جنس متریال در نما و مشاعات باید با شهرداری هماهنگ شود.

زمان لازم برای بازسازی خانه و اجرای دکوراسیون داخلی

معمولاً اولین سوالی که کارفرما از مهندسین و پیمانکاران پس از بازدید پروژه می پرسد، هزینه لازم برای بازسازی خانه است. سپس بی درنگ سوال می کنند « چقدر طول می کشد » و معمولاً هم با جواب بستگی دارد، مواجه می شوند. معمولاً زمان بازسازی ساختمان بستگی به خواسته های کارفرما و متراژ محیط دارد. در برنامه زمانبندی باید موارد جزئی را نیز در نظر گرفت تا بتوان در مدت زمان مشخص شده، طرح را به صورت اصولی اجرا کرد.

بنابراین حال که یکی از دغدغه های اصلی فرایند بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی مساله زمان هست. سعی کردیم در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی به واسطه تجربه چندین ساله، به فراخور سبک طراحی و حجم پروژه به جرات می توانیم بگوییم در حداقل زمان ممکن با در نظر گرفتن حفظ کیفیت کار، این فرایند را به سرانجام برسانیم.

بازسازی و ساخت خانه دکوراسیون داخلی مهندس فرح زادی

هزینه لازم برای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی

قیمت بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان بستگی به عوامل مختلفی دارد. میزان و عمق خرابی ساختمان، کیفیت مصالح مصرفی و متراژ محیط و زمانبندی و سبک بندی از عوامل مهم است که در هزینه ها موثر می باشند. توصیه می کنیم قبل از اقدام به بازسازی ساختمان بودجه خود را مشخص کرده و با گرفتن مشاوره از کارشناسان این حرفه، کار خود را آغاز کنید. بدون شک انتخاب یک تیم اجرایی با سابقه که اصطلاحاً زیر و بم بازار را می شناسند و در انتخاب و خرید مقرون به صرفه مصالح با کیفیت سررشته دارند، در صرفه جویی هزینه های ناشی از بازسازی بسیار موثر است.

بازسازی خانه های کوچک

یکی دیگر از دغدغه های افراد بازسازی خانه های کوچک است. معمولاً زوج های جوان زمانی که قرار است عضو جدیدی به خانواده آنها اضافه شود و فرزندی داشته باشند، به فکر بازسازی خانه های کوچک خود و ایجاد فضای بیشتر در خانه می افتند. بر خلاف تفکر عوام بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی در خانه های کوچک به منظور تامین نور کافی، استفاده از متریال خاص که موجب دلبازی فضا شود، انتخاب سیستم های سرمایشی و گرمایشی کم حجم تر و همچنین فضاسازی و استفاده ی بهینه و حداکثری از فضای خانه، بسیار وقت گیر می باشد. توصیه می کنیم چند نکته ی زیر را در هنگام بازسازی خانه های کوچک به کار گیرید.

 • در بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی بهتر است از متریال و المان های روشن استفاده نمایید.
 • اگر در خانه سقف کاذب کار شده است می توان با برداشتن سقف و یا کم کردن ارتفاع سقف کاذب، فضای موجود خانه را دلبازتر کرد.
 • در خانه های با متراژ کم توصیه می گردد تا از سبک های مینیمال، مدرن و معاصر بروید و به هیچ وجه در طراحی از سبک های کلاسیک یا نئو کلاسیک استفاده نکنید.
 • استفاده از آینه نیز می تواند گزینه ی مناسبی برای ایجاد فضایی بازتر در خانه های کوچک باشد.
 • سعی کنید از مبلمان های بزرگ به همراه رویه های طرح دار استفاده نکنید.
 • خانه را با اکسسوری های بیش از حد شلوغ نکنید.
 • همچنین در خانه های کوچک نیز می توانید با یک طراحی زیبا تلوزیون را به صورت دیواری نصب کنید، چراکه خود میز تلوزیون تا حدودی جاگیر می باشد.

بازسازی خانه و دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آشپزخانه در خانه های ایرانی قلب خانه تعبیر می شود. اگر مروری به رفت و آمدهای خود در خانه بیندازیم مشاهده می کنیم که بیشترین وقت خود را در آشپزخانه می گذرانیم به خصوص اگر خانم خانه باشید. بنابراین بازسازی آشپزخانه باید توامان با دکوراسیون و جانمایی مناسب لوازم آشپزخانه صورت بگیرد. در طراحی آشپزخانه جانمایی و سبک کابینت آشپزخانه، ایجاد فضای کافی برای ظروف و همچنین ایجاد دکور، نورپردازی، بسیار حائز اهمیت است. نکته ی دیگر که در بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه قابل توجه است، به کارگیری از سلیقه خود نسبت به فضای در نظر گرفته شد برای آشپزخانه است چراکه اگر طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه باب میلتان نباشد خیلی زود دلتان را می زند. ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی با طراحی سه بعدی آشپزخانه منزل شما، و گرفتن تایید طرح نهایی آشپزخانه، کار بازسازی را شروع می نماییم. که در همه کارها و بازسازی ها، کار اجرا مطابق طراحی به کارفرما تحویل داده شده است.

 

طراحی و بازسازی آشپزخانه منزل مسکونی محمدرضا فرحزادی

بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی از جمله فضاهایی می باشد که علاوه بر ظاهری زیبا باید دارای زیرسازی مناسب و صحیحی باشد تا موجب آسایش افراد شود. در بازسازی سرویس بهداشتی باید به کف، دیوارها، روشویی، المان هایی نظیر آینه و کمد سرویس بهداشتی و از همه مهمتر سیستم تهویه و شیرآلات آن باید توجه کرد. توصیه می گردد متریال و مصالح مورد استفاده در بازسازی سرویس بهداشتی را از جنس مرغوب و درجه یک انتخاب نمایید تا در طولانی مدت از دوام و مقاومت بالایی برخوردار باشد. در ادامه می توانید نمونه ای از بازسازی سرویس بهداشتی را و انجام تغییرات اساسی در آن را مشاهده نمایید.

قبل و بعد بازسازی سرویس بهداشتی گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

بازسازی خانه در تهران

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی در تهران به تازگی بسیار رواج پیدا کرده است به خصوص در برخی نقاط تهران که هنوز بافت های فرسوده و قدیمی ( خانه های کلنگی ) وجود دارد و ساکنین ترجیح می دهند تا به جای هزینه های کلان نوسازی، بازسازی خانه را جایگزین آن نمایند. همچنین بازسازی خانه در تهران در مواقعی که مالکان در صدد فروش خانه خود هستند نیز بسیار جوابگو است که در این صورت مالکان می توانند خانه خود را با قیمت بیشتری به فروش برسانند.

بیشتر بخوانید: طراحی و اجرای نمای ساختمان

سوالات متداول در ارتباط با بازسازی

شما عزیزان می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید و مااین سوال ها را ضمن پاسخ گویی برای مخاطبان دیگر خود در این قسمت قرار دهیم.

بازسازی چیست؟

بازسازی ساختمان به معنای دوباره سازی خانه می باشد. بازسازی ساختمان می تواند دلایل زیادی داشته باشد مهمترین آن زیباسازی و مرمت و تعمیر خرابی های آن است.

تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی چیست؟

بازسازی خانه مربوط برداشتن و تعمیر یا اضافه کردن عضوی از ساختمان می شود، اما دکوراسیون داخلی به منظور فضاسازی با المانها و نحوه چینش و مدل لوازم خانه، انجام خواهد شد.

آیا برای بازسازی به اخذ مجوز نیاز داریم؟

در برخی از ساختمان ها که قرار است تغییرات اساسی مانند تغییر کاربری ملک، احداث آسانسور، بازسازی قسمتی از خانه که روی نمای ساختمان تاثیر می گذارد، احتیاج به مجوز می باشد. در غیر این صورت یک بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی در خانه نیاز به اخذ مجوز نخواهد داشت.

قیمت بازسازی خانه چقدر است؟

قیمت بازسازی خانه به صورت متری و بر حسب میزان خرابی ساختمان و همچنین وابسته به نوع متریال انتخابی کارفرما محاسبه می گردد.

مدت زمان بازسازی خانه چقدر است؟

مدت زمان بازسازی نیز وابسته به متراژ خانه و عمق خرابی ساختمان می باشد. به طور کلی بازسازی یک خانه مسکونی توسط گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی 45 روز به طول می انجامد.

برای بازسازی از کجا مصالح ساختمانی بخریم؟

خرید مصالح ساختمانی و المان های مورد نیاز بازسازی را واگذار کنید به خود مجری و مهندس مربوطه، چراکه یک مجری با تجربه و کاربلد تمامی بازارهای عمده مصالح و المان ها را می شناسد و با فروشگاه های زیادی در ارتباط خواهد بود و علاوه بر شناخت مصالح می تواند از فروشگاه هایی که زیاد خرید کرده تخفیف های خوبی بگیرد. در نتیجه کار با مهندسی با تجربه و پرکار این مزیت را نیز می تواند داشته باشد و خیال شما را بابت خرید مصالحی با کیفیت و به قیمت راحت نماید.

چگونه به یک مجری برای بازسازی خانه اعتماد نماییم؟

مدرک تحصیلی، سابقه کاری، شرکت و از همه مهمتر نمونه کارهای یک مهندس مهمترین نکاتی است که می توان بر حسب آنها به او اعتماد کرد. علاوه بر این وجود قرارداد و برنامه ریزی و زمانبندی نیز می تواند عوامل مهمی در انتخاب یک مجری قابل اعتماد و ذی صلاح برای سپردن کارهای عمرانی و ساختمانی باشد.

تفاوت بازسازی و نوسازی در چیست؟

بازسازی به مرمت و تعمیر بنا بدون تخریب اسکلت می گویند اما در نوسازی ساختمان قدیمی ما به کل عملیات تخریب را انجام می دهیم و از صفر تا صد یک ساختمان جدید را مطابق آیین نامه های جدید پیش می بریم.

بازسازی خانه بهتر است یا نوسازی خانه؟

در واقع هزینه بازسازی نسبت به نوسازی ساختمان های قدیمی بسیار کمتر است. بنابراین اگر اسکلت ساختمان و بنا به مشکلی بر نخورده است و اصطلاحاً هنوز ساختمان سرو پا می باشد، می توان بازسازی را جایگزین نوسازی ساختمان قرار داد.

آیا خانه ای بخریم که از قبل بازسازی شده است یا خانه ای که بازسازی نشده است؟

جواب این سوال بستگی به بودجه شما دارد. خب قطعاً خرید خانه بازسازی شده کار را برای شما آسان می کند اما در مقابل فروشنده پول خوبی نیز بابت بازسازی خانه نیز از شما می گیرد و روی قیمت خانه می کشد.

اگر بودجه محدودی دارید برای خرید خانه به دنبال خانه های بازسازی نشده بروید و پس از آن خود با حداقل بودجه خود آنجا را بازسازی نمایید. البته این را هم در نظر بگیرید گاهی اوقات خانه های بازسازی شده مطابق سلیقه شما نخواهد بود. چراکه در بازسازی افراد از سلیقه شخصی خود بهره می گیرند.

ویدیو های بازسازی ساختمان مهندس فرح زادی

شما عزیزان می توانید در ویدیو های زیر توضیحات مهندس فرح زادی در مورد طراحی، اجرا و چالش های پروژه را مشاهده نمایید. این چالش ها به دلیل وجود طراحی های خاص و پیچیده ایجاد شده که با فکری مهندسی شده و متخصصی کاربلد قابل حل می باشد. با توجه به این مطلب وجود یک مهندس عمران اجرایی در کنار مهندس طراح مثمر ثمر واقع می گردد. چرا که طرح علاوه بر مطابق بودن با درخواست کارفرما، قابل اجرا خواهد بود.