خدمات گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

خدمات گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی شامل کلیه امور ساختمانی از جمله بازسازی و دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی و مشاوره، طراحی و اجرای نما، محوطه و روف گاردن، صندوق سرمایه گذاری ملکی و زمین، ساخت و ساز در قالب مدیریت طرح و پیمان و همچنین نوسازی ساختمان های قدیمی می باشد. ما با بیش از 15 سال تجربه در زمینه ساخت و ساز و جذب نیروهای کارآمد و ماهر چه در گروه طراحی و چه در اکیپ های اجرایی توانسته ایم برخلاف دیگر همکاران عزیز در این حرفه بسیار خوش قول عمل نماییم و در قراردادهای خود این مورد را تضمین نماییم.

نمونه کارهای مهندس فرح زادی 

 

طراحی و رندرینگ خانه مسکونی بازسازی و دکوراسیون داخلی طراحی و دکور مهندس محمدرضا فرحزادی

 

در ادامه هر کدام از خدمات گروه طرح و ساخت محمدرضا فرحزادی را که یک قالب برای سرمایه گذاری و حفظ سرمایه نیز می باشد، به اختصار توضیح می دهیم تا شما کارفرمای محترم بتوانید با چشمی بازتر و دیدی وسیع تر تصمیم بگیرید.

بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل

یکی از وظایف و خدمات گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی بازسازی خانه های قدیمی و ساختمان های فرسوده می باشد. این روزها که تنوع متریال، المان و اکسسوری های مورد استفاده در دکور خانه، اداره و شرکت ها زیاد می باشد، دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد. حتماً شما هم بارها و بارها متوجه این موضوع شده اید، همه ی ما افرادی را می شناسیم که هزینه قابل ملاحضه ای برای خرید مبلمان، پرده، قالی و اکسسوری های گران قیمت و لوکس می نماید، اما در نهایت حاصل این همه زحمت و هزینه چیزی جز خانه ای نا هماهنگ و درهم و برهمی نمی شود. در اینجا هنر کار یک طراح و دکوراسیون داخلی یک معمار به خوبی دیده می شود. گروه طراحی و اکیپ اجرایی مهندس فرح زادی، در طی مراحلی کار بازسازی و اجرای دکوراسیون خود را آغاز می نمایند و در زمانبندی مشخص کار را به اتمام می رسانند. قابل ذکر است که در تمام این مدت آقای فرحزادی خود را ملزم می داند که بالای سر کار باشد و جزئیات بازسازی و اجرا دکور را زیر نظر بگیرد.

 

هزینه بازسازی و دکوراسیون داخلی مهندس فرحزادی

 

مراحل بازسازی ساختمان و خانه های قدیمی

بازدید اولیه، تهیه ازبیلت از پلان و تهیه عکس، تهیه فایل کد و برگزاری یک جلسه با مالک، تهیه چک لیست از عملیات مدنظر کارفرما و انتخاب سبک، برآورد و اعلام قیمت و برآورد تقریبی هزینه ها برای عقد قرارداد، تهیه فایل سه بعدی فضاهای مورد نیاز کارفرما و به تایید رساندن آن توسط کارفرمای عزیز، اجرای عملیات عمرانی، از جمله کلیه مراحلی است که ما برای بازسازی ساختمان انجام می دهیم. در ادامه اهمیت هر یک را توضیح می دهیم.

چارت مراحل بازسازی توسط گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

بازدید اولیه

در وحله ی اول بازدید از پروژه برای شروع بازسازی بسیار مهم می باشد. در این بازدید که توسط کارشناس انجام می گیرد، عمق خرابی محیط و تفکیک المان های سازه ای از بنایی، لوله ها و نم گرفتگی ها بررسی می گردد.

تهیه ازبیلت از پلان و تهیه عکس از پروژه

در این مرحله به محل پروژه رفته و دقیق اندازه گیری های لازم را انجام می دهیم. در ابتدا پلان واحد و ساختمان را به صورت شماتیک رسم می نماییم سپس از یک نقطه با متر لیزی شروع به اندازه گیری ارتفاع دیوارها، ارتفاع کف تا سقف، چارچوب در و پنجره ها، بازشوها، ضخامت دیوارها، عمق کمدهای دیواری، ارتفاع کلید و پریزها، می کنیم. پس از اندازگیری از جای جای مختلف فضاهای مورد طراحی و بازسازی عکس و فیلم دقیق تهیه می نماییم این کار برای طراحی دقیق تر و بدون خطا صورت می گیرد.

تهیه فایل کد و تنظیم وقت ملاقات با کارفرما

ازدیگر خدمات گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی تهیه فایل های کد و نقشه های مربوطه می باشد. بعد از تهیه نقشه های دقیق یک قراری با کارفرما تنظیم می گردد تا هم خواسته های او ثبت گردد و طبق بودجه و سلایق او هزینه های پروژه برآورد شود. این مرحله وابسته به حجم پروژه متفاوت است و بین یک یا دو روز طول می کشد.

 

تهیه نقشه های ازبیلت | بازسازی خانه مسکونی مهندس محمدرضا فرحزادی

 

تهیه چک لیست برای برآورد هزینه بازسازی

ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی بر طبق تجربه در پروژه های دیگر همچنین با توجه به علم از قیمت های مصالح و المان ها در بازار و همچنین شناخت بازار مصالح و نمایندگی های اصلی و عمده فروشان، چک لیستی تهیه نموده ایم که طبق خواسته های کارفرما نزدیک ترین برآورد قیمت بازسازی را بی درنگ محاسبه می نماید.

برآورد و اعلام قیمت و عقد قرارداد

زمانی که برآورد قیمت انجام شد و توسط کارفرما به تایید نهایی رسید. قراردادی دقیق بین دو طرفه معامله صورت می گیرد. تمام سعی ما این است تا کار بازسازی و دکوراسیون منزل در زمان مشخص انجام شود و برای آن نیز در قرارداد تضمین می دهیم. به طور کلی بازسازی یک واحد مسکونی 45 روز توسط تیم طراحی و اکیپ اجرای مهندس محمدرضا فرحزادی به اتمام می رسد.

تهیه فایل سه بعدی

در اینجا نوبت به طراحی و ارائه فایل سه بعدی پروژه که یکی از جذاب ترین مراحل بازسازی برای ما و هم برای کارفرما و خانواده محترمشان می باشد. در این مرحله طراحان خواسته های کارفرما را به صورت سه بعدی و بسیار نزدیک به واقعیت طراحی می نمایند. کارفرما می تواند از این طریق خانه بازسازی شده ی خود را مشاهده نماید و نظرات خود را نیز به صورت عینی ببیند. همچنین اگر نظری دارد می توان در این مرحله روی طراحی اعمال کرد.

 

طراحی و بازسازی خانه مسکونی | طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی مهندس فرحزادی

 

اجرای عملیات عمرانی

در این مرحله عملیات عمرانی بازسازی و دکور خانه آغاز می گردد. اکیپ اجرایی مهندس فرحزادی با رعایت تمام موارد و ایمنی کار را با نظارت شخص جناب مهندس انجام می دهند. همچنین در تمام مراحل مهندس در محل پروژه حضور پیدا خواهد کرد تا کار به نحو احسن پیش رود و بتوان بازسازی ساختمان را در زمان مقرر به اتمام رساند. ما شما را درک می کنیم و می دانیم خانواده ای که خانه یا محل کار خود را به منظور بازسازی تخلیه می کنند یک روز هم برایشان ارزشمند می باشد از این رو همواره در تلاش هستیم تا وقت طلای شما و خودمان را از دست ندهیم.

مشاوره، طراحی و دکوراسیون داخلی

یکی از خدمات ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی مشاوره در طراحی و ساخت و دکوراسیون داخلی می باشد. ما خدمات و ارائه پیشنهادات خود را به صورت کاملاً حرفه ای و با به کارگیری از تجربیات خود در پروژه های مختلف و همچنین با توجه به شرایط کارفرما به او ارئه می دهیم و بهترین راه حل و طرح ها را در زمینه ساخت و ساز و نوع پروژه در اختیار کارفرما می گذاریم.

شاید یادآوری این نکته خالی از لطف نباشد که بسیاری از پروژه ها هم با سرمایه اولیه مناسب و هم با نیروهای انسانی کافی شروع می شوند اما به دلیل نداشتن مشاوره ای کاربلد و دلسوز یا به سرانجام نمی رسند و یا با کلی دردسر و دنگ و فنگ تمام می شوند. البته جدی گرفتن توصیه های مهندس مشاور یکی از کارهایی است که بسیاری از کارفرماهای عزیز به دلیل کاهش هزینه ها و همچنین حذف مراحل پر درد سر اداری، از آن خودداری می نمایند و در اواسط کار به حرف مهندس مشاور می رسند. برای مثال در پروژه بازسازی که واقع در خیابان جردن بود ما به کارفرما تاکید نمودیم که گرفتن مجوز برای بازسازی و تغییر کاربری مسکونی به اداری یکی از ملزومات پروژه است. اما متاسفانه کارفرما حرف گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی را نشنیده گرفت و کار را بدون اخذ مجوز شروع نمود. طولی نکشید که ماموران محترم شهرداری به محل پروژه آمدند و از ما مجوز خواستند و چون کارفرما برای مجوز اقدامی نکرده بود کار را برای مدتی متوقف کردند. حال کارفرما مجبور است کاری که اول پروژه باید انجام می داد را با کلی خسارت در وسط پروژه انجام دهد. در این صورت نیز روند پروژه مطابق برنامه ریزی پیش نخواهد رفت.

طراحی و دکوراسیون داخلی شامل چه مواردی است؟

خدمات طراحی ما شامل طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی و ویلایی است. همچنین طراحی نمای ساختمان و محوطه سازی و طراحی روف گاردن مطابق با نکات آیین نامه و ضوابط شهرداری تهران، نیز از دیگر خدمات گروه مهندس فرحزادی می باشد. البته قابل ذکر است که کلیه امور صفر تا صد اجرای طراحی را نیز در صورت تمایل کارفرما می توانیم درست مطابق طراحی اجرا نماییم.

 

قیمت طراحی داخلی واحد اداری لوکس مهندس فرحزادی

 

مراحل طراحی در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

مراحل طراحی و دکوراسیون داخلی با بازدید از پروژه و بررسی نقشه های فاز یک و دو و همچنین بررسی خواسته ها و سلایق کارفرما آغاز می گردد. بعد از عقد قرارداد و توافق های لازم نوبت به برداشت و آماده سازی نقشه های ازبیلت می باشد. پس از تهیه نقشه های کد و جانمایی فضاها و ارائه ایده و نظرات به کارفرما به سراغ قسمت جذاب یعنی طراحی سه بعدی می رویم. در این مرحله از طراحی می توانید قسمت های مختلف واحد مورد طراحی و ایده ها و نظرات خود را به صورت عینی مشاهده کنید. پس از تاییدیه نهایی نقشه ها و رفع ایرادها و مواردی که با سلیقه کارفرما جور نبود، می توان گفت کار طراحی ساختمان به اتمام می رسد و بنا به درخواست کارفرما کار اجرایی آغاز می گردد.

طراحی و دکور کردن یک فضا چه مدتی طول می کشد؟

زمان طراحی ساختمان بستگی به حجم کار و متراژ ساختمان چیزی بین 3 تا 10 روز می باشد. البته تا به حال پیش آمده به دلیل وسواس های بیش از حد کارفرما کار طراحی به 20 روز نیز کشیده شده است. ما در گروه طرح و ساخت فرحزادی همواره با انرژی و تلاش و به روز ساختن دانش خود در صدد برآورده کردن خواسته های کارفرما هستیم و بر آنیم تا طراحی نهایی درست مطابق با تصویر ذهنی شما عزیزان باشد.

طراحی و اجرای نما و محوطه

یکی دیگر از خدمات حرفه ای که در شرکت گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی به آن می پردازیم طراحی و اجرای نما به صورت حرفه ای و مطابق آیین نامه های اجرایی است. همچنین محوطه سازی فضای ساختمان ها، طراحی و اجرای آن در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و ویلایی علاوه بر طرح اولیه نیاز به مجری با تجربه و کاربلد دارد. طراحی نمای ساختمان می تواند در سبک های مختلفی انجام گردد. البته یکی از قوانین طراحی نما این است که با ساختمان های مجاور و اطراف خود در مغایرت نباشد تا در زیبایی نمای شهری موثر واقع شود. همچنین ظاهر یک ساختمان در فضای شهری می تواند بیانگر سلیقه، علایق، اعتقادات و سنت های مردم آن محله باشد. البته علاوه بر شکل ظاهر ساختمان مقاومت متریال و المان های نما در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، باد و طوفان، آلاینده های در هوا، زلزله، از جمله مسائلی است که در طراحی و اجرای نمای ساختمان و محوطه سازی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. در هنگام اجرای نما و زیرساخت ها باید به نکات فنی، ایمنی و چگونگی نصب المان ها و متریال ها توجه نمود تا از خطر سقوط آن ها جلوگیری نماییم.

 

محوطه سازی و نمای داخلی و خارجی ساختمان محمدرضا فرحزادی

 

نکته ی دیگر در طراحی باید به قابل اجرا بودن طرح دقت نمود. اگر طرحی تایید گردد و در اجرا با مسائلی از جمله نبود متریال، نبود تکنولوژی و امکانات کافی برای اجرای طرح مواجه شویم، یا باید کلاً قید اجرای آن را بزنیم و یا بارها و بارها در اجرا دیده ایم که مجری برای آنکه بتواند طرح را اجرا نماید تغییراتی را در آن اضافه می کند که در نهایت شاهد مغایرت های ناخوشایند اجرا با طراحی خواهیم بود.

 

طراحی و اجرای محوطه و نمای ساختمان مهندس محمدرضا فرحزادی

 

علاوه بر این ها در طراحی نما و محوطه باید امکان تابش نور به داخل ساختمان و محوطه ایجاد گردد. از برخی طراحی ها در وحله ی اول استقبال می شود در صورتی که همان طراحی باعث شده تا فضا را دلگیر و راه نور را به داخل ساختمان ببندد و ارتباط خوبی بین فضای داخل و خارج وجود نداشته باشند.

 

طراحی نمای ساختمان مسکونی و تجاری و اداری مهندس فرحزادی

 

خلق ایده هایی بکر در طراحی نما و محوطه سازی

مهمترین نکته در طراحی نما و محوطه سازی خلق ایده های بکر با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع پوشش گیاهی آن منطقه است. همچنین استفاده از هر گوشه کناری از پلان محوطه در محوطه سازی و طراحی لند اسکیپ می تواند در خاص و ماندگار بودن آن محوطه کمک بسزایی خواهد کرد. البته محوطه سازی نیز مانند دکوراسیون داخلی سبک های ویژه ای دارد که می تواند با طراحی لنداسکیپ و محوطه حال و هوایی که دوست دارید را در فضای خارجی ایجاد نمایید.

همچنین می توانید برای خلق ایده های ناب و لوکس کارهای زیادی مشاهده نمایید تا ذهنتان آماده ایده پردازی شود. علاوه بر آن با دیدن نمونه کارها بیش از گذشته در می یابید که کدام سبک مطابق روحیه و سلیقه شما می باشد.

بخش های مختلف طراحی محوطه سازی و نما

طراحی روف گاردن و بام سبز، فضای سبز در حیاط ساختمان ها، طراحی فضای باز خانه های ویلایی، طراحی پارک های محلی، طراحی رستوران های روباز و طراحی گالری های روباز از جمله بخش هایی از محوطه سازی می باشد که برای هر کدام باید از سبک، گیاهان، کفسازی، آبنماهای ویژه خود استفاده نمود. این نکته را باید در نظر گرفت همانطور که یک طراحی خاص برای محوطه سازی می تواند در ذهن ها ماندگار شود. یک طراحی فکر نشده و استفاده از المان های غیر متعارف می تواند عملی عکس باشد و به عنوان یک فضای ناخوشایند در ذهن ها ثبت شود.

 

طراحی محوطه و لنداسکیپ مهندس فرحزادی

 

7 نکته ی مهم در محوطه سازی و طراحی نما

انتخاب خاک مناسب، مصالح ساختمانی با کیفیت، استفاده از المان های متناسب با فضا ( مانند ساخت برکه، استخر، آبنما، نهر، استندها و فلاورباکس ها )، کف سازی، نورپردازی، تاسیسات مکانیکی و انتخاب گیاهان مناسب، 7 نکته ی قابل توجه در طراحی محوطه می باشد. دقت در تمامی این انتخاب ها خروجی کار را می تواند تبدیل به یک کار خاص نماید ما در گروه طرح و ساخت مهندس محمدرضا فرحزادی با در نظر گرفتن تمامی این نکات از طراحی های زیادی در زمینه محوطه سازی، لند اسکیپ و نما انجام داده ایم شما عزیزان می توانید با کلیک روی لینک های زیر نمونه هایی از این پروژه ها را مشاهده نمایید.

طراحی و محوطه سازی ویلا

قیمت طراحی و اجرای نمای ساختمان

قیمت طراحی و هزینه های اجرای نمای ساختمان بسیار وابسته به جنس و کیفیت متریال مورد استفاده است. برای مثال می توان گفت نمای آجری تا حدودی مقرون به صرفه تر از نمای سنگ می باشد. البته مواردی مانند اینکه از کجا و با چه قیمتی متریال و مصالح مد نظر خود را تهیه کنید نیز در هزینه های کلی اجرای نما نیز تاثیر چشمگیری خواهد داشت. به طور حتم یکی از وظایف اصلی پیمانکاران و مجریان طرح ها نیز همین است یعنی اجرای بهینه و مقرون به صرفه طرح با کیفیت بالا.

 

طراحی نما ساختمان در تهران هزینه طراحی و اجرای نما ساختمان مهندس فرحزادی

 

البته لازم به ذکر است که در روند طراحی و استفاده از متریال های خاص نیز به درخواست کارفرما انجام می گردد. برخی از کارفرما های عزیز در طراحی اولویت خود را روی لوکس و لاکچری بودن کار قرار می دهند و هزینه های پروژه چندان برایشان حائز اهمیت نمی باشد. در مقابل آنها کارفرماهایی هستند که بودجه و هزینه های پروژه برایشان مهم است و از پیش تعیین شده می باشد. در این صورت ما وظیفه داریم با استفاده از دانش و شناختی که روی مصالح و کیفیت آنها داریم، خواسته های کارفرما را به نحوی در طرح پیاده سازی نماییم که علاوه بر تامین کیفیت و زیبایی، هزینه های پیش روی پروژه مطابق با بودجه کارفرما باشد.

طراحی و اجرای روف گاردن

علاوه بر صفر تا صد نوسازی ساختمان های قدیمی، بازسازی منازل مسکونی و ساختمان های اداری و تجاری، مشاوره و طراحی نما و محوطه سازی، طراحی و اجرای روف گاردن ( بام سبز ) نیز یکی از خدمات فوق العاده جذاب گروه طرح و ساخت مهندس محمدرضا فرحزادی می باشد. امروزه بسیاری از خانوارها طرفدار وجود روف گاردن در ساختمان و آپارتمان خود می باشند. چراکه چنین فضایی همانند یک پارک شخصی کوچک است که در محیط خانه می توان برای دورهمی ها و مهمانی های شبانه از آن استفاده نمود و یا همچنین در ساعاتی از شبانه روز در این فضای دنج اندکی خلوت کرد. از این رو در ساختمان های جدید و پروژه هایی با متراژ بالا طرح روف گاردن و یا همان بام سبز به درخواست کارفرما اجرا می گردد.

 

طراحی و اجرای روف گاردن و بام سبز مهندس فرحزادی

 

در طراحی روف گاردن به چه نکاتی باید توجه نماییم

برای طراحی roof garden نیز مانند طراحی های دیگر ابتدا نقشه های ازبیلت را تهیه می کنیم و سپس با ارائه چند آلترناتیو به کارفرمای محترم کار اجرا را آغاز می نماییم. در اجرای روف گاردن باید زیرساخت ها را بسیار جدی بگیریم. چراکه در پروژه های برخی از همکاران دیده شده به دلیل یک سهل انگاری یا صرفه جویی در هزینه ها، آب در لایه های زیرین نفوذ کرده و موجب نمکشیدگی در طبقه زیرین می گردد. در نتیجه یک مجری خوب روف گاردن باید با به کارگیری از تجربه پیشین خود و همچنین دانش به روز و شناخت متریال و مصالح به روز و تکنولوژی های آب بندی در این زمینه بتواند طرح را به نحو احسن به پایان برساند.

 

طراحی و اجرای روف گاردن مهندس فرحزادی

 

قیمت اجرای روف گاردن

نوع متریال و المان های استفاده شده در روف گاردن از جمله مواردی هستند که روی هزینه های اجرا و طراحی تاثیرگذار هستند. دستمزد اجرا بام سبز نیز به صورت متری محاسبه می گردد. همچنین در عقد قرارداد نیز مو به مو مواردی مانند زمان طراحی و اجرای پروژه، جنس متریال استفاده شده، هزینه ها و مخارج تقریبی پروژه ذکر می گردد. البته به دلیل شرایط پر نوسان اقتصادی جامعه هزینه ها در قرارداد به صورت تقریبی در نظر گرفته خواهد شد چراکه در پروژه های عمرانی که در بازه زمان صورت می پذیرد ممکن است قیمت مصالح ساختمانی و المان ها و اکسسوری ها به کلی دگرگون شوند.

 

قیمت اجرای روف گاردن محمدرضا فرحزادی

طراحی و اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن (بام سبز)

طراحی و اجرای بام سبز یا همان روف گاردن به صورت تخصصی و اصولی می تواند فضای بدون استفاده بام را تبدیل به فضایی زیبا و خاص در ساختمان کند.

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی

بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی به معنای ترمیم و تغییر ساختمان های قدیمی و فضاسازی در محیط می باشد که بنا به بودجه و سلیقه کارفرما و در زمان مشخص صورت می گیرد.

مدیریت طرح و مدیریت مهندس فرحزادی

مدیریت طرح و پیمان

مدیریت طرح و پیمان یکی از روش های موثر و سریع پیشبرد کارهای ساختمانی با کنترل هزینه و زمان اجرا است. مدیریت طرح در راستای مدیریت پیمان به اجرای پروژه می نماید.

صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان

صندوق سرمایه گذاری ساختمان

صندوق سرمایه گذاری ساختمان گزینه خوبی برای ساخت بدون شراکت با سازنده است، این راه حل سودآور می تواند برای افرادی مناسب باشد که سرمایه محدودی برای ساخت دارند.

مشارکت در ساخت گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت این امکان را به مالکین محترم که سرمایه ساخت ندارند اما درصدد نوسازی ملک شخصی خود هستند، می دهد تا گامی محکم در ساخت و ساز بردارند.

مشاوره و طراحی گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

مشاوره و طراحی

مشاوره و طراحی در زمینه نوسازی، بازسازی به صورت بخشی از فضا یا صفر تا صد پروژه ساختمانی با هر کاربری، یکی از زمینه هایی است که گروه ما به صورت تخصصی انجام می دهد.

طراحی و اجرای نما گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی

طراحی و اجرای نما و محوطه

طراحی و اجرای نما و محوطه یکی از قسمت های پر اهمیت ساختمان است که به طور حتم در دید عموم می تواند بسیار تاثیرگذار باشد که باید به تایید شهرداری نیز برسد.