انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل

در این مطلب از وبسایت ساختمانی مهندس فرح زادی قصد داریم انواع سبک دکوراسیون داخلی خانه را معرفی نماییم. مطمئن باشید اگر انواع سبک های دکوراسیون داخلی را بشناسید بسیار راحتتر می توانید سلیقه خود را به صورت اصولی در منزل خود مشاهده نمایید و از آن لذت ببرید. توصیه می کنیم با دقت انواع سبک های دکوراسیون منزل را مشاهده کنید و تصاویر آن را ببینید و همچنین با در نظر گرفتن فضاهای مختلف خانه می توان بهترین سبک طراحی داخلی را از میان انوع سبک های دکوراسیون داخلی انتخاب نمایید.

همچنین داشتن اطلاعات کافی از انواع سبک دکوراسیون داخلی خانه می توان به عنوان اولین گام برای خانه ای باب میل اعضای خانواده باشد. علاوه بر آن با بالا بردن اطلاعات خود از انواع طراحی های داخلی مسکونی اشکال، مصالح و مترال، نورپردازی مناسب هر سبک آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

18 سبک دکوراسیون داخلی منزل

در ادامه قصد داریم 18 سبک دکوراسیون داخلی منزل را به شما معرفی نماییم که بتوانید سبک مورد علاقه خود را از میان این همه تنوع در طراحی انتخاب نمایید. غالبا افراد چون این سبک ها را نمی شناسند بنابراین قادر نخواهند بود آن چیزی که در فکر و ذهنشان هست را به طراح منتقل نمایند. بنابراین بهتر است برای اقدام به بازسازی ساختمان این سبک ها بشناسید و با توجه به خانه و علایق خود سبک دکوراسیون داخلی مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

سبک مدرن یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل می باشد که شاخصه ی بارز آن خطوط ساده و بی آلایش است. همین امر باعث شده تا طراحی داخلی به سبک مدرن یک سبک آرامش بخش در منازل مسکونی و واحد های اداری در سراسر دنیا شناخته شود.

سبک دکوراسیون داخلی مدرن مناسب خانه هایی با متراژ کوچک و متوسط نیز هست، چراکه این سادگی باعث بزرگتر شدن فضا می گردد و علاوه بر آن انتخاب سبک مدرن برای شما این امکان را فراهم می کند تا از تمام فضاهای منزل به صورت کاربردی استفاده نمایید.

انواع سبک دکوراسیون داخلی مدرن مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون امروزی / معاصر

یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی خانه، سبک معاصر یا امروزی می باشد. این سبک از طراحی داخلی هرگز تاریخ مصرف ندارد و سبکی خاص پسند می باشد. اگر اندکی روی نحوه رنگ، عناصر و اکسسوری های خانه ای به سبک معاصر یا امروزی فکوس نماییم. می توانیم طراوت و شادابی را از این فضا به فضاهایی دیگر انتقال داد.

خواندن مقالات بیشتر: هر آنچه که باید برای تجهیز کارگاه بدانید

در این سبک از دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ های خنثی مانند رنگ سیاه، سفید و طوسی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و به سادگی طراحی عمق بیشتری بدهد. همچنین عناصری مانند فلز، سنگ و شیشه های مات یا شفاف هیچگاه از سبک معاصر و امروزی جدا نخواهد شد.

دکوراسیون داخلی سبک امروزی و معاصر مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون روستیک Rustic یا همان روستایی یکی از سبک های پر طرفدار برای خانه باغ ها، خانه های ویلایی و ویلا چوبی یا کلبه چوبی می باشد. البته ناگفته نماند که امروزه این سبک از طراحی به صورت یک مد و ترند محسوب شده و افراد بسیاری خواهان تجربه چنین طراحی هایی در خانه خود هستند.

همچنین برای آنکه دکوراسیون داخلی خانه ی شما سبکی روستیک داشته باشد باید سعی خود را کنید تا از اکسسوری های طبیعی در خانه استفاده نمایید. شاید خانه ی شما نزدیک جنگل یا کوهستان نباشد اما تنها کافیست با استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب های بکر و سنگ های کم تراش و همچنین گل و گیاهان آپارتمانی خانه ی خود را به سبک روستیک در بیاورید که انگار نه انگار این خانه در وسط شهر قرار دارد.

انواع دکوراسیون داخلی سبک روستیک مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون داخلی مینیمال

در واقع سبک دکوراسیون مینیمال minimal همانطور که از اسمش پیداست یک سبک خلوت و به معنای استفاده از حداقل ها برای اجرای دکوراسیون داخلی می باشد. بنابراین می توان گفت کسانی که عاشق سادگی خانه و محیط کارشان هستند، سبک مینیمال می تواند بهترین گزینه روی میز باشد. توصیه ما این است در خانه های کوچک از این سبک استفاده نمایید در این صورت خانه شما بزرگتر از آنچه که هست، به نظر می رسد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمال مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از انواع سبک های دکوراسیون داخلی خانه می باشد که لوکس و تجمل گرایی را با خود به همراه دارد. استفاده از ستون های گچ بری شده، گچ بری های خاص و متقارن روی دیوار و سقف، مبلمان منبت کاری شده، مجسمه های آنتیک و شکیل و مواردی از این قبیل می تواند دکور خانه ی شما را به سبک کلاسیک نزدیک کند. نکته ای که وجود دارد این است که طراحی سبک کلاسیک برای خانه های کوچک چندان مناسب نخواهد بود و به جای آنکه همه چیز را خیره کننده نماید، حس شلوغی و نامرتبی را به افراد القا می کند. بر همین اساس بهتر است طراحی سبک کلاسیک را برای خانه های بزرگ و فضاهای خاص انتخاب نماییم.انواع سبک دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک مهندس فرحزادی

سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

اکثر افراد گاهی فرق دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک را با کلاسیک اشتباه می گیرند. اگر بخواهیم به صورت مختصر و مفید تفاوت این دو سبک را بیان نماییم، باید گفت در دکوراسیون نئوکلاسیک کمی از تجملات کاسته شده است. یا می توان گفت سبک نئوکلاسیک تلفیقی از سبک های کلاسیک و مدرن می باشد.

دکوراسیون نئوکلاسیک چیست مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون داخلی ساحلی

سبک دکوراسیون ساحلی برگرفته از ساحل و دریا می باشد. در سبک طراحی ساحلی خانه استفاده از اکسسوری های دریایی و مبلمان طوسی، آبی و سفید مرسوم است. در سبک ساحلی معمولا از مبلمان راحتی، سبدها و اکسسوریی های طبیعی استفاده می نمایند. یک نکته ی مهم دیگر در این سبک وجود و بهره گیری از نور طبیعی و داشتن پنجره های بزرگ در خانه است که دکوراسیون را به سمت و سوی سبک ساحلی می برد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل ساحلی مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون بوهمیان

سبک دکوراسیون داخلی بوهمیان Bohemian که در اصطلاح به آن بوهو نیز می گویند، تنها سبکی از دکوراسیون داخلی می باشد که در آن اکسسوری هایی از فرهنگ و آداب و روسوم خواهید دید. این سبک از انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل، سبکی است که در آن صمیمیت و عشق و دوستی را القا می کند چرا که در این سبک از ترکیب رنگ های متنوع و گرم استفاده می شود به طوری که بوی زندگی و جریان داشتن زندگی از در و دیوار این سبک فرو می ریزد.

انواع دکوراسیون داخلی منزل سبک بوهمیان مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون داخلی رومی

سبک دکوراسیون داخلی منزل رومی درست تداعی گر قلعه ها و بناهای فیلم گلادیاتور است. خانه هایی با ستون های بلند و سنگی که به صورت ابزاری و متقارن در اطراف سالن قرار گرفته اند. مجسمه های سنگی و استفاده از آبنما های سنگی در این سبک یکی از شاخصه های مهم می باشد. علاوه بر آن یادتان نرود که ایجاد تقارن و تعادل در در دو طرف سالن نیز از ویژگی های بارز دکوراسیون سبک رومی باستان می باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل مهندس فرحزادی

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی

یکی دیگر از انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل، سبک صنعتی می باشد. شاخصه ی اصلی سبک صنعتی نسبت به سبک های دیگر نمایان بودن تاسیسات ساختمان است. همچنین بهتر است در این سبک در و پنجره های خانه با قاب فلزی و آهنی باقی بماند و روکشی برای آن در نظر گرفته نشود. استفاده از دیوارهای آجری و بتنی و همچنین مبلمان چرم در سبک صنعتی رایج است. خالی از لطف نیست این را هم بدانید سبک صنعتی از جمله طراحی هایی می باشد که مناسب کارگاه ها، دفاتر فنی می باشد.

انواع سبکک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی

سبک طراحی اسکاندیناوی برگرفته از سبک مینیمال است. طیف رنگی، سادگی طرح اسکاندیناوی درست مانند سبک مینیمال می باشد با این تفاوت که این سبک کمی شلوغ تر از طراحی مینیمال می باشد، در نتیجه محیط خانه صمیمی تر به نظر می رسد.

دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون سنتی

سبک دکوراسیون داخلی منزل سنتی جزء یکی از انواع دکوراسیون های داخلی محبوب می باشد که در بسیاری از خانه ها دیده می شود. حتی غالباً افراد خواستار طراحی قسمتی از فضای خانه خود به سبک سنتی هستند تا ساعتی را بتوانند در یک فضای دلچسب سپری کنند. استفاده از تخت های سنتی و نقش ها و طرح های منظم، آینه کاری و گچ بری و همچنین شیشه های رنگی ( ارسی یا اورسی ) می توانند جزء شاخصه های طراحی به سبک سنتی باشد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی سنتی مهندس فرح زادی

سبک طراحی داخلی فرانسوی

اگر جزء کسانی هستید که عاشق دکوراسیونی مجلل و اشرافی به همراه ظرافت هستید باید سبک دکوراسیون فرانسوی را انتخاب نمایید. البته فراموش نکنید اجرای این سبک نیاز به یک جیب پر از پول دارد چرا که استفاده از پارچه های مخمل، و پارچه هایی با گل برجسته، چینی و کریستال و لوازم برنجی و نقره ظریف در این طرح مرسوم است و از شاخصه های آن به شمار می رود. مبلمانی که در سبک فرانسوی باید انتخاب شود ملمان پشت تخت فرانسوی می باشد که یکی از شاخصه های مهم این سبک است.

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل فرانسوی مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون داخلی شابی شیک

دکوراسیون داخلی منزل به سبک شبی شیک یک طراحی جدید با ترکیبی از رنگ های آبرنگی و سفید است. طراحی به سبک shabby chic مانند طراحی یک خانه قدیمی می مانند که اکسسوری های شیک و گران قیمت در آن استفاده شود. غالبا از این نوع طراحی برای اتاق فرزندان به خصوص دختران نیز استفاده خواهد شد.

انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل شابی شیک مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون داخلی مونوکروم

یکی از ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی منزل مونوکروم Monochromatic عدم استفاده از تنوع رنگ می باشد معمولاً رنگ هایی که در طراحی استفاده می نمایند از یک طیف رنگ است. همچنین بهتر است بدانید این سبک طراحی داخلی دارای وحدت، انسجام و هماهنگی می باشد و المان های کمی در آن به کار می برند، در این صورت مغز پردازش سریعتری نسبت به محیط خواهد داشت که دلیل احساس خوشایند افراد در آن محیط می باشد.

دکوراسیون مونوکروم مهندس فرحزادی

سبک طراحی انتقالی

دکوراسیون داخلی منزل به سبک انتقالی Transitional مانند یک پل عمل کرده و سبک های سنتی و مدرن را به یکدیگر متصل کرده است. در واقع سبک انتقالی یک تعادل میان سبک های سنتی و مدرن ایجاد کرده است.

دکوراسیون داخلی سبک انتقالی مهندس فرحزادی

دکوراسیون به سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای یک سبک خیال انگیز است. می توان گفت طراحی مدیترانه ای زیر شاخه ای از دکوراسیون داخلی ساحلی می باشد چیزی مابین سبک روستیک و کلاسیک می باشد. شما عزیزان می توانید با استفاده از وسایل فرفورژه و رنگ های جیغ این سبک مهمان خانه های خود نمایید.

سبک دکوراسیون داخلی منزل مدیترانه ای مهندس فرح زادی

سبک دکوراسیون داخلی اکلکتیک

سبک اکلکتیک یا همان سبک التقاطی یک طراحی ترکیبی می باشد. ماهیت این سبک این چنین است که می توان در آن حد و مرزهای طراحی را جا به جا نمود و شرق و غرب و قدیمی و جدید بایکدیگر تلفیق کرد. در این سبک می توانید اکسسوری های مورد علاقه خود را در اجرای دکوراسیون داخلی منزل به کار گرفت و از آنها لذت برد.

دکوراسیون داخلی سبک اکلکتیک مهندس فرح زادی

 

مقالات بیشتر:

طراحی آشپزخانه

بازسازی خانه در تهران 

اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان