نکات مهم بازسازی ساختمان اداری و تجاری

همانطور که در مطالب پیشین به آن اشاره داشتیم بازسازی ساختمان با توجه به کاربری ساختمان صورت می گیرد. بازسازی ساختمان اداری و تجاری نیز با توجه به صنف، ارباب رجوعان، تعداد کارمندان، تعداد جلسات و مواردی از این قبیل از سر گرفته می شود. در این مطلب از وبسایت مهندس فرح زادی قصد داریم تا نکات مهم در این باره یعنی بازسازی ساختمان های اداری و تجاری صحبت کنیم و سعی خود را می کنیم تا هر آنچه را که در این سال ها به عنوان تجربه کسب نموده ایم در اختیارتان بگذاریم تا در هنگام بازسازی مغازه و یا دفتر کار خود از آن بهره گیرید. پس اگر قصد بازسازی واحد اداری یا تجاری خود را دارید با ما همراه باشید.

بازسازی ساختمان اداری و تجاری مهندس فرح زادی

اهمیت بازسازی دفتر کار

بازسازی ساختمان اداری و تجاری جایگزین مقرون به صرفه تری برای تخریب و نوسازی ساختمان می باشد. به طور کلی با یک دو دوتا، چهارتای ساده می توان متوجه شد که بازسازی هم به صرفه تر و هم سریع تر از نوسازی می باشد. همچنین با بازسازی می توانید تغییرات دلخواه خود را در محیط ایجاد نمایید بدون آنکه زیر بار هزینه های گزاف بروید. در ضمن این نکته را هم در نظر بگیرید که اغلب اسکلت بندی ساختمان ها عمر طولانی تری نسبت به بافت های خارجی ساختمان دارند و تنها برخی از بخش های ساختمان دچار مشکلاتی مانند نم کشیدگی، لق بودن سرامیک ها، از بین رفتن بند کشی ها و ترکیدگی لوله ها می شوند که با بازسازی می توان به راحتی این مسائل را حل نمود.

مطالب جذاب دیگر: انواع سبک دکوراسیون داخلی منزل

دلایل بازسازی ساختمان اداری و تجاری

بازسازی ساختمان اداری و تجاری دلایل متعددی خواهد داشت که هر کدام می تواند از دید کارفرمایان مختلف متفاوت باشد. اکثر کارفرمایان بر این باور هستند که بازسازی ساختمان اداری منجر به جلب اعتماد مشتریان، ارباب رجوعان و دیگر شریکان می گردد. فکرش را بکنید شما پا به یک دفتر کار درهم و برهم و دخمه بگذارید، مسلماً از نظر ذهنی کمی برایتان دشوار خواهد بود تا در آن محیط به حرف های مدیر آن کسب و کار اعتماد کنید.

دومین دلیل بازسازی دفتر کار، راحتی کارمندان است. به حتم یقین در یک دفتر کار زیبا و با امکانات رفاهی، کارمندان با انگیزه بیشتری وظایف خود را انجام می دهند. این یک حقیقت است که بیشتر روز هر فرد در محل کارش سپری می شود. بنابراین بازسازی فضای کار کارمندان می تواند در پیشرفت آنها در کار تاثیر به سزایی داشته باشد.

بازسازی دفتر کار اداری مهندس فرح زادی

تاثیر نورپردازی در بازسازی ساختمان اداری

یکی دیگر از کارهایی که در بازسازی ساختمان اداری و تجاری می توان انجام داد تغییر نور و سیم کشی های فضای کار است. چراکه اگر در محیط کاری نور کم باشد افراد احساس خستگی و بی حوصلی خواهند داشت و در مقابل اگر نور محیط زیاد باشد باعث ایجاد تاثیرات منفی روی خلق و خوی افراد می گردد. در نتیجه اهمیت به نور پردازی محیط کار می تواند جزء مسائل مهم در بازسازی دفتر باشد. همچنین نور محیط کار باید به گونه ای طراحی و اجرا گردد که نور در فضا به صورت یکسان پخش شود. برای این منظور استفاده از لامپ های ال ای دی می تواند بهترین گزینه باشد. به یاد داشته باشید که نور های سفید و آبی برای محل کار بهترین طیف های نوری هستند که باعث تمرکز و هوشیاری افراد در محل کار می شود. علاوه بر آن در هنگام طراحی نور ساختمان اداری و تجاری دقت نمایید که نورها کمترین سایه را باید ایجاد کنند تا محیطی توام با آرامش و آسایش برای افراد باشد.

تاثیر طراحی داخلی ساختمان اداری پیش از بازسازی

طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان اداری و تجاری در کیفیت بازسازی ساختمان اداری و تجاری بسیار تاثیرگذار است. در گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی مو به مو درخواست ها و علایق کارفرما ثبت می گردد و در چند آلترناتیو طرح ها به کارفرما ارائه می گردد. سپس پس از اضافه نمودن نظرات دیگر کارفرما طرح نهایی به مرحله اجرا می رسد. عملیات بازسازی درست مطابق آنچه که کارفرما خواسته پیش می رود.
همچنین داشتن طراحی داخلی درست مطابق یک نقشه راه عمل می کند که اجرای گام به گام آن توسط اکیپ اجرایی کاربلد و مجری نکته سنج کمک می نماید تا بازسازی ساختمان اداری و تجاری بدون هیچ نقص و با بالاترین سطح کیفیت صورت گیرد.

بازسازی ساختمان اداری و تجاری مهندس فرح زادی

مراحل بازسازی شرکت و دفتر کار

بازدید اولیه از محل پروژه توسط مهندس مجری اولین گام برای بازسازی می باشد. سپس دریافت درخواست های کارفرما و مشاهده نمونه کارها و انتخاب سبک طراحی داخلی توسط کارفرما انجام می گردد. گام بعدی قراردادی است که میان مجری و کارفرما بسته می شود و تمام شرایط و ضوابط میان دو طرف قرارداد در آن ذکر می گردد. بعد از آن نوبت به انجام طراحی و انتخاب طرح نهایی می رسد. پس از انتخاب طرح نهایی، عملیات عمرانی و کارهای بازسازی ساختمان اداری و تجاری شروع می گردد.

مدت زمان بازسازی واحد اداری و تجاری

مدت زمان بازسازی ساختمان اداری و تجاری به مواردی مانند عمق خرابی های ساختمان و نیاز داشتن یا نداشتن بازسازی به اخذ مجوز بستگی دارد. مسلماً هرچه عمق خرابی و میزان تغییرات در خانه بیشتر باشد مدت زمان بازسازی واحد اداری بیشتر طول می کشد. همچنین اگر بازسازی ملزم به اخذ مجوز باشد مدت زمانی را نیز باید برای اخذ مجوزهای لازم از شهرداری در نظر گرفت.

توجه: در همه مواقع نیاز به اخذ مجوز از شهرداری نخواهد بود. تنها زمانی که قصد ایجاد آسانسور، جابه جایی کابین آسانسور، تغییر کاربری و تغییر در نمای ساختمان را دارید، نیاز به مجوز خواهید داشت در غیر این صورت کار توسط شهرداری متوقف می گردد.

مطالب جذاب دیگر: انواع سقف ساختمانی

هزینه و قیمت بازسازی اداری و تجاری

هزینه بازسازی ساختمان اداری و تجاری با توجه به درجه طراحی و سبک دکوراسیون داخلی منزل برآورد می گردد. یک پیشنهاد برای کنترل هزینه های بازسازی دفتر کار، مشخص کردن بودجه در ابتدای کار بازسازی است. با اینکار مهندس مجری با داشتن اطلاعاتی از قیمت های به روز مصالح می تواند شما را در انتخاب جنس مصالح و اکسسوری ها برای هرچه به صرفه شدن پروژه راهنمایی نماید.

مهندس فرح زادی مجری بازسازی ساختمان های اداری و تجاری

اینجانب محمدرضا فرحزادی دارای مدرک پایه دو نظام مهندسی، به همراه گروه طراحی با دقت و خوش ذوق و همچنین اکیپ اجرایی کاربلد و وقت شناس آماده خدمات رسانی با کیفیت و مقرون به صرفه در زمینه بازسازی ساختمان اداری و تجاری، مسکونی، خانه های ویلایی، پیمانکاری، مشارکت در ساخت، طراحی نما و محوطه سازی، طراحی و اجرای روف گاردن و دکوراسیون داخلی آماده خدمت رسانی به شما کارفرمایان محترم و همچنین ارائه مشاوره رایگان و بازدید از محل پروژه می باشد.

مطالعه مقالات بیشتر: 

اشتباهات رایج در بازسازی

بازسازی خانه در تهران

تخریب خانه قدیمی