اکسسوری های مختلف داخل آشپزخانه

لوازم دکوری آشپزخانه باعث می‌شوند تا شما یک آشپزخانه شیک و جذاب داشته باشید و زمانی که افراد وارد آشپزخانه شما می‌شوند از سلیقه شما حیرت زده شوند. البته فراموش نکنید که گاهی اوقات استفاده از لوازم دکوری و اکسسوری های زیاد در آشپزخانه به جای زیبایی بخشیدن موجب درهم و شلوغی فضای آشپزخانه شود. برای جلوگیری از چنین حالتی توصیه می نماییم که در ابتدا سبک آشپزخانه خود را انتخاب نمایید، سپس چیدمان وسایل و کابینت ها را طراحی و اجرا کنید. نهایتا چند اکسسوری با توجه به سبک آشپزخانه خود انتخاب کنید.

دکوری آشپزخانه و چیدمان وسایل مهندس فرح زادی

در حالت کلی زمانی که نام دکوراسیون و چیدمان در منزل به میان آید بی‌شک بانوانِ خوش ذوق اولین افرادی خواهند بود که نسبت به موضوع تمایل نشان می‌دهند. علاوه بر چیدمان کلی خانه، یکی از بخش‌هایی که در انحصار بانوان قرار دارد آشپزخانه است. شما هم حتما این عبارت کلیشه‌ای آشپزخانه قلب خانه است را شنیده‌اید. در حقیقت، این جمله به حق و بسیار درست است. برای همین است که طراحی و دکوراسیون آشپزخانه از هر نظر امری مهم تلقی می شود.

وسایل دکوری آشپزخانه مهندس فرح زادی

چیدمان اصولی آشپزخانه

اگر در آشپزخانه چیدمان درست و اصولی وجود داشته باشد مسلما تاثیر مثبت آن را در زمانی که در آشپزخانه حضور دارید مشاهده خواهید کرد. یکی از ملزومات جذاب در آشپزخانه استفاده از لوازم دکوری در این مکان است. اما اینکه از چه لوازم دکوری برای آشپزخانه استفاده نماییم و همچنین این لوازم را در کجای آشپزخانه قرار دهیم، یک مسئله بسیار مهم است. ما در گروه طرح و ساخت فرح زادی قبل از شروع کار بازسازی به صورت سه بعدی با توجه به سلایق و نظرات و خواسته های کارفرما شروع به طراحی داخلی فضاهای مختلف خانه از جمله آشپزخانه می نماییم. سپس از اکسسوری های موجود و کاربردی و لوکس بازار در این طراحی استفاده می نماییم. در نهایت زمانی که طرح مورد تایید کارفرما واقع شد، اجرای عملیات عمرانی را آغاز می کنیم. حال با ارائه این توضیحات قصد داریم تا در مورد لوازم دکوری آشپزخانه و ویژگی‌های مهم آن صحبت‌هایی داشته باشیم.

لوازم دکوری آشپزخانه مهندس فرح زادی

ویژگی های لوازم دکوری آشپزخانه

دکوراسیون داخلی در هر زمان و دوره‌ای وجود داشت. مهم این است که شما بدانید لوازم دکوری 10 سال قبل دیگر به درد نمی‌خورد و ممکن است حس کهنه بودن و ناآگاهی از مد را به میهمانان شما نشان دهد. با این حساب، همیشه در این مورد حساس باشید. به بیان ساده‌تر؛ از مد و دکوراسیون نوین اطلاع داشته باشید و با تزیینات دکوری جذاب و با قیمت مناسب آشپزخانه خود را به روش‌های نوین چیدمان و تزیین کنید. علاوه بر این چند سالی است بحث انرژی‌های مثبت و فنگ شویی بسیار رایج شده است. شما نیز، باید با استفاده از لوازم دکوری مناسب با این مباحث یک قدم به سمت انرژی‌های مثبت نزدیک شوید. افراد زمان زیادی از عمر خود را اغلب در آشپزخانه می‌گذرانند. پس اگر انرژی‌های مثبت و مطلوبی از این مکان بگیرند قطعا در سلامت روح و روان آن‌ها نیز، تاثیر خواهد داشت.

لوازم دکوری آشپزخانه اغلب شامل قطعه‌های کوچک و حمل شونده هستند که به راحتی در هر قسمت از خانه و آشپزخانه جایگزین می‌شوند. این لوازم می‌توانند بنا به سلیقه صاحب‌خانه جنس‌های مختلفی داشته باشند. چوب، شیشه، چینی و سفال نمونه‌هایی از این لوازم دکوری آشپزخانه هستند. البته جنس‌های برنزی این لوازم دکوری هم موجود هستند اما به دلیل وجود بخارها و دود حاصل از غذا بهتر است که این گونه لوازم دکوری برنزی در جایی غیر از آشپزخانه مورد توجه قرار گیرند. زیرا اگر کثیف و آلوده به روغن و چربی شوند تمیز کردن آن‌ها مشکل بوده و چه بسا ممکن است از ارزش آن‌ها کاسته شود.

دکوری آشپزخانه مهندس فرح زادی

استفاده از لوازم دکوری مختلف در آشپزخانه

لوازم دکوری آشپزخانه شامل ابزارهای دکوری بسیار جذاب و متنوع است. البته شما نیز، می‌توانید با خلاقیت خودتان آن‌ها را تهیه کرده و استفاده کنید. در ادامه به چند نمونه از این لوازم دکوری آشپزخانه می‌پردازیم.

استفاده از وسایل دکوری روی کابینتی

در موضوع لوازم دکوری آشپزخانه اگر به خاطر داشته باشید وجود سینی‌های آشپزخانه در پشت شیر ظرفشویی یکی از مواردی بود که در قدیم مادران از این روش برای قرار دادن سینی در آشپزخانه استفاده می‌کردند. اما امروزه با وجود آگاهی‌های زیاد از دکوراسیون و جذابیت‌های آن این روش زیاد مرسوم نیست و چه بسا مضحک نیز، باشد. البته استفاده از سینی شیک و لوکس در آشپزخانه لازم و ضروری است اما نه به روش مادران قدیم. شما می‌توانید یک سینی دکوری و لوکس را مراکز فروش لوازم تزیینی و دکوری سفارش دهید و آن را بر روی کانتر آشپزخانه و در یک گوشه از آن به صورت کج قرار دهید. البته این تمام ماجرا نیست. استفاده از چایخوری‌های طلایی و نقره‌ای جذاب در داخل آن سینی‌ها نیز، تکمیل کننده چیدمان لوکس در آشپزخانه خواهد بود. این چایخوری‌ها به همراه نعلبکی‌های مدرن خود جلوه زیبایی به آشپزخانه می‌دهند.

اکسسوری های روی کابینت

وجود اکسسوری های فانتزی در دکور آشپزخانه

مجسمه‌های کاربردی جزو لوازم دکوری آشپزخانه هستند که فانتزی می‌باشند. این مجسمه‌ها علاوه بر زیبایی جذاب خود به عنوان محفظه‌ایی برای قرار دادن انواع ملاقه‌ها، قاشق و چنگال‌ها هستند. البته شکل آن‌ها نیز با توجه به سلیقه افراد متفاوت است. به عنوان مثال؛ یک مجسمه فانتزی که در قسمت سر آن محفظه‌ای برای قرارگیری لوازم ضروری آشپزخانه داشته باشد بسیار بامزه و مدرن خواهد بود.

اکسسوری های روی کابینت آشپزخانه مهندس فرح زادی

اکسسوری های نگهدارنده مواد غذایی

حتما در گوشه خانه خودتان یک سبد مخصوص برای قرار دادن پیاز و سیب زمینی دارید ولی آیا به این فکر افتاده‌اید که آن را باکلاس‌تر و جذاب‌تر کنید. اگر در بحث لوازم دکوری آشپزخانه دقت کنید باید این نکته را مدنظر قرار دهید که لوازم موجود در خانه و آشپزخانه علاوه بر کاربردی بودن باید جذابیت بصری مطلوبی هم داشته باشند.

استفاده از بانکه های مختلف و متناسب با سبک طراحی آشپزخانه

ادویه در ظرف‌های شیشه‌ای و یا متریال‌های مختلف دیگر جذابیت بی‌نظیری به آشپزخانه می‌دهد. در حال حاضر ظرف‌های ادویه در طرح‌های جذاب و فوق‌العاده‌ای ساخته می‌شوند. این ظروف در جنس‌های شیشه با درب چوبی بامبو و یا در جنس‌های فلزی موجود هستند. افراد می‌توانند بنا به سلیقه خود نوع دلخواهی از آن را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

دکوری آشپزخانه مهندس فرح زادی

استفاده از گل و گلدان به عنوان یک وسیله دکوری در آشپزخانه

گل و گلدان علاوه بر اینکه در دسته لوازم دکوری آشپزخانه هستند، باعث باعث پاکسازی محیط از سموم و هوای آلوده نیز، می‌شوند. به دلیل وجود بخار و دودهای مختلف در آشپزخانه استفاده از گل با گلدان‌های شیک و لوکس، می‌تواند هوای ناپاک آشپزخانه را تصفیه کرد و با نشاط نماید. حال انتخاب با خودتان است که یک گلدان کوچک را در مقابل پنجره آشپزخانه قرار دهید و یا اینکه یک گلدان بزرگ برای گوشه‌ای از آشپزخانه در نظر بگیرید.

دکوری آشپزخانه گلدان روی کابینت مهندس فرح زادی

وسایل دکوری آشپزخانه مهندس فرح زادی

مقالات مرتبط:

انواع جنس کابینت

بازسازی خانه مسکونی

انواع سبک دکوراسیون داخلی