همانطور که می دانید ساختمان های بسیار بلندی در تمام جهان وجود دارند که بسیار شگفت انگیز و شیک هستند. ما در این مقاله سعی داریم به معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها در وب سایت مهندس فرح زادی بپردازیم.

معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها

قبل از اینکه به معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها بپردازیم باید بدانید برج های زیبا و بلند معمولا ساختار پیچیده ای دارند. در سراسر جهان ساختمان های زیبایی وجود دارند که ارتفاع بسیار بالایی دارند. اگر این ساختمان ها را از نزدیک مشاهده کنید، متوجه زیبایی آن ها خواهید شد. در ادامه به معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها به صورت مفصل می پردازیم.

مقالات بیشتر: بازسازی واحد مسکونی

برج اسکای تری در ژاپن

در این بخش قصد داریم به معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها بپردازیم. یکی از بلندترین ساختمان های دنیا برج اسکای تری می باشد. این بنا جزو بزرگترین برج های مخابراتی دنیا به شمار می رود که در ژاپن قرار دارد. ساخت این برج زیبا از سال 2008 آغاز شد و در ماه فوریه تمام شد. این بنای محکم یک آنتن بلند دارد و ارتفاع آن 634 می باشد. لازم به ذکر است بدانید جنس این برج از فلز می باشد. این ساختمان در برابر زلزله بسیار مقاوم می باشد.

بلندترین ساختمان های جهان مهندس فرح زادی

برج خلیفه

این مقاله به صورت جامع به معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها می پردازد. در ادامه به برج خلیفه می پردازیم. برای ساخت این ساختمان بسیار بلند و با شکوه تقریبا 12 هزار نفر کارگر با یکدیگر همکاری کردند. این برج دارای شیشه های بسیار شفاف می باشد و تمیز کردن آنها کمی مشکل است. شستشوی روزانه شیشه های این برج باعث شده است که همیشه براق و تمیز به نظر برسد. تقریبا 24000 پنجره در این برج وجود دارد که تمیز کردن تمام این پنجره ها نزدیک به چهار ماه زمان نیاز دارد. شاید برایتان جالب باشد برای ساخت این برج جذاب هزینه ی بسیار زیادی صرف شده است. این هزینه نزدیک به 1.5 میلیارد دلار بوده است. مطالعات نشان می دهد در تاریخ شش ژانویه سال 2004 این پروژه شروع شد و در نخستین روز از ماه اکتبر 2009 ساخت این بنای ارزشمند به پایان رسیده است. در چهارم ماه ژانویه 2010 این برج رونمایی شد.

بلندترین ساختمان های جهان مهندس فرح زادی

در بخش معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها با برج خلیفه آشنا شدید. بهتر است بدانید این برج در برابر آب و هوا و زلزله بسیار مقاوم می باشد.

معرفی ساختمان بلند تایپه 101 در تایوان

در فهرست معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها بهتر است با ساختمان بلند تایپه 101 آشنا شوید. ارتفاع آن 509 متر است. این برج دارای 101 طبقه می باشد و ارتفاع آن تقریبا 509 متر می باشد. این ساختمان جزو عظیم ترین ساختمان های دنیا محسوب می شود. این ساختمان در سال 2004 ساخته شد و طراحی آن نظر منتقدان زیادی را به خود جلب نبود. یک نکته بسیار مهم که باید به یاد داشته باشید این است که این ساختمان بلند به مدت 6 سال جزو عظیم ترین ساختمان های جهان به شمار می رفت. این برج داری معماری پست مدرن می باشد. رنگ سبز و آبی آن موجب شده است که جذاب و زیبا جلوه کند. خوب است بدانید این ساختمان جزو مقاوم ترین ساختمان ها در برابر زلزله می باشد.

بلندترین ساختمان های جهان مهندس فرح زادی

معرفی مرکز تجارت جهانی یک در ایالات متحده آمریکا

در لیست معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها نام مرکز تجارت جهانی یک را باید قرار داد. ارتفاع این مرکز 541 متر می باشد. این برج دارای 104 طبقه می باشد. در سال 2014 ساخت این مرکز به اتمام رسید. یکی از ویژگی های بارز این برج مقاومت و استحکام بالای آن می باشد. این ساختمان مقاومت بسیار زیادی در برابر زلزله دارد.

بلندترین ساختمان های جهان مهندس فرح زادی

آشنایی با ساختمان ابراج البیت در عربستان سعودی

بهتر است در فهرست معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها نام برج ابراج البیت را نیز ذکر کرد. این برج به برج ساعت مکه نیز شناخته می شود. بهتر است بدانید برج ابراج البیت لقب سومین برج دنیا را به خود اختصاص داده است. ارتفاع آن حدودا 601 متر می باشد. ساخت این برج دارای ظرافت و پیچیدگی های خاص می باشد. شاید برایتان جالب توجه باشد که این برج را گروه سعودی بن لادن بنا نمود. ساعتی که این برج دارد، بزرگتری ساعت جهان به شمار می رود. ویژگی مهم این برج مقاومت بالای آن در مقابل زلزله می باشد.

بلندترین ساختمان های جهان مهندس فرح زادی

مقالات بیشتر: بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی 

آشنایی با برج کانتون در چین

در قسمت معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها بهتر است با برج کانتون آشنا شوید. ساختمان بلند یا برج کانتون، یک برج مخابراتی می باشد که در کشور چین واقع شده است. این بنا ارتفاع بسیار زیادی دارد. شاید باورتان نشود این سازه 600 متر ارتفاع دارد. این مسئله موجب شده است تا نام پر آوازه اش در فهرست بلندترین ساختمان های جهان قرار بگیرد. بهتر است بدانید این برج به برج گوانگژو نیز معروف می باشد. پیش از اینکه برج خلیفه در دبی افتتاح شود، این برج بلندترین برج جهان به شمار می رفت. نحوه ساخت این برج کمی پیچیده می باشد. برج کانتون در برابر زلزله بسیار مقاوم است.

بلندترین ساختمان های جهان مهندس فرح زادی

آشنایی با مرکز مالی جهانی شانگهای در کشور چین

در بخش معرفی بلندترین ساختمان های جهان و چگونگی ساخت آن ها قرار است به مرکز مالی جهانی شانگهای در کشور چین بپردازیم. این مرکز در سال 2008 ساخته شد و جزو بلندترین ساختمان های جهان به شمار می رود. این ساختمان باشکوه و عظیم دارای 101 طبقه می باشد و ارتفاع آن تقریبا 492 متر می باشد. جایگاه آن در منطقه پودنگ است. این منطقه دارای برج های بسیار بلند و خاص می باشد. مرکز مالی شانگهای پیچیدگی های خاص خود را دارد. بهتر است دانید طبقات گوناگون این برج شامل مرکز خرید، سکوی بازدید، تالارهای کنفرانس و دفاتر تجاری می باشد.

بلندترین ساختمان های جهان مهندس فرح زادی

مرکز مالی جهانی شانگهای در چین

مرکز مالی جهانی شانگهای در کشور چین دارای یک دهانه مربع شکل می باشد و سیستم کنترل هوا دارد. نام سیستم کنترل هوای این ساختمان VAV می باشد. لازم به ذکر است بدانید طراحی خاص این برج با استقبال زیادی روبرو شده است. خوب است بدانید این مرکز مالی در برابر زلزله مقاومت زیادی دارد.

مقالات بیشتر:

مدیریت پیمان 

بازسازی ساختمان اداری 

بازسازی صفر تا صد