تاثیر فنگ شویی در چیدمان خانه

چند سالی است که بحث انرژی‌های مثبت، داغ شده است و افراد سعی دارند با جذب این انرژی کاربردی، زندگی شاد و شیرینی برای خود درست کنند. فنگ شویی در چیدمان منزل و حتی بازسازی خانه نیز، جزء همین انرژی‌های مثبت است. برای اینکه به طور تخصصی به موضوع فنگ شویی پرداخته شود باید تخصص و آگاهی کافی در این زمینه را به دست آورد. بسیاری از افراد به طور کاملا متبحرانه به این موضوع می‌پردازند اما ما در اینجا نکات ابتدایی و کلی را در خصوص فنگ شویی متذکر خواهیم شد تا حداقل، اطلاعات خوب و مطلوبی در این زمینه کسب نمایید.

اثرات فنگ شویی در معماری

فنگ شویی در چیدمان منزل چه تاثیری بر زندگی افراد دارد؟

برخی افراد این عقیده را دارند که در خارج از خانه احساس شادی و نشاط دارند اما به محض رسیدن به خانه این حس شادی به یک حس مبهم آمیخته با غم تبدیل می‌شود. آیا می‌دانید دلیل این حس دوگانه چیست؟ این احساسات متضاد باید با استفاده از فنگ شویی در چیدمان خانه رفع شود. فنگ شویی ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد دارد. به بیان ساده‌تر‌، اگر تمایل دارید جسم و روان سالم داشته باشید بهتر است فنگ شویی در چیدمان منزل را مورد توجه قرار دهید. برای این کار باید از ورودی منزل شروع کنید.

مطالعه بیشتر: بازسازی طلافروشی

به عنوان مثال، اگر در ورودی خانه شما آرامش و سکون حاکم باشد علاوه بر توجه به موضوع فنگ شویی، حس خوب و جذاب به اعضای خانواده منتقل خواهد شد. در مرحله اول سعی کنید ورودی خانه را مرتب کرده و اگر کفش‌های نامرتب و بی‌نظمی در آن‌جا وجود دارد در جای مناسب خود در جاکفشی قرار دهید. زیرا برخی از متخصصان فنگ شویی متعقدند که وجود کفش‌های نامرتب در ورودی خانه باعث جذب انرژی‌های منفی به داخل خانه خواهد شد.

استفاده از عناصر طبیعت برای فنگ شویی در چیدمان چه تاثیری دارد؟

در بحث فنگ شویی در چیدمان خانه می‌توان به این نکته اشاره کرد؛ همان طور که در طبیعت و در لابه لای گیاهان سرسبز احساس شادی و نشاط دارید با انتقال بخشی از عناصر طبیعت به داخل منزل نیز، خواهید توانست این انرژی مثبت را به درون خانه انتقال دهید. وجود سنگ، گیاه و گلدان‌های رنگارنگ برای انتقال حس جذاب و خوشایند به تمام افراد خانواده اهمیت زیادی دارد. اگر بخواهیم مثالی در این زمینه بیان کنیم، از انرژی مثبت گیاه بامبو استفاده کنید. گیاه یشم نیز یکی دیگر از گیاهان است که دارای انرژی مثبت و فراوان می‌باشد. شبدر زینتی که رنگ آن بنفش است به شدت شانس آور است. علاوه بر تمام این‌ها، گل قاشقی، گل گیاه پول چینی، سانسوریا و زامیفولیا نیز در دسته گیاهان ثروت ساز قرار دارند. البته سعی کنید از به کار بردن گل و گیاه مصنوعی در خانه خودداری کنید که ممکن است نتیجه عکس دهد و انرژی‌های منفی را به اعضای خانواده منتقل کند.

  • عدم استفاده از حیوانات خشک شده
  • عدم استفاده از مجسمه‌ها و پرندگان خشک شده

تا حد امکان سعی کنید تا از به کار بردن حیوانات و پرندگان خشک شده در منزل خودداری کنید. انرژی منفی موجود در بدن این حیوانات خشک بسیار بالاست و ممکن است روحیه افراد موجود در خانه را تحت تاثیر منفی قرار دهد. یکی از این حشرات خشک شده که تاثیر بسیار بدی برای افراد دارد پروانه خشک شده است. سعی کنید حدالامکان از نگهداری پروانه خشک شده در قسمت‌های مختلف خانه خودداری نمایید.

نحوه استفاده از آینه برای مبحث فنگ شویی در چیدمان خانه

در موضوع فنگ شویی در چیدمان خانه احتمالا با خود فکر کنید که داشتن آینه و استفاده از آن در هر قسمت از خانه که دوست داشته باشید، مجاز است. اما بهتر است به این نکته توجه کنید استفاده از آینه در برخی قسمت‌های خانه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. به عنوان مثال؛ وجود آینه روبروی درب ورودی ممنوع است. همین‌طور این مورد برای روبروی درب سرویس بهداشتی نیز باید با احتیاط انجام شود. تا جایی که می‌توانید از آینه‌های دکوراتیو که تکه تکه هستند استفاده نکنید. سعی کنید در روبروی تخت خواب از آینه استفاده نکنید. استفاده از آینه در مقابل آینه دیگر پیشنهاد نمی‌شود. از لحاظ فنگ شویی آینه‌های مستطیلی در جهت جنوب شرق مناسب نیستند.

پاکسازی خانه با ابزارهای مورد استفاده در فنگ شویی

پاکسازی اصولی منزل باعث خواهد شد تا انرژی‌های مثبت در خانه شما انتشار یابد. تمیز کردن خانه را به طور مرتب و روتین انجام دهید. علاوه بر این، با استفاده از اسپری آب و نمک پاکسازی درست انجام داده و همه مکان‌ها را ضدعفونی کنید. پاکسازی با آب و سرکه نیز، قابل توجه است. این نوع پاکسازی تمام انرژی‌های مخرب را از خانه دور می‌کند. کاسه‌های تبتی نیز یکی از ابزارهای مفید و کاربردی برای از بین بردن فرکانس‌های منفی در خانه هستند.

  • اهمیت استفاده از آینه

فنگ شویی در چیدمان خانه از جمله آشپزخانه

موردی که در فنگ شویی در چیدمان منزل قابل اهمیت این است که سعی کنید تمام وسایل خراب موجود در آشپزخانه را به صورت فوری تعمیر کنید. ممکن است در برخی از منازل شیرهای آب چکه داشته باشد. در این صورت بهتر است از چکه کردن شیر آب جلوگیری کرده و در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. استفاده از تمام شعله‌های گاز پیشنهاد می‌شود. در نهایت سعی کنید گوشه کابینت‌ها را خالی بگذارید.

در این مقاله از وب سایت مهندس فرح زادی سعی بر آن داشتیم که تاثیرات مثبت علم فنگ شویی را در معماری و دکوراسیون داخلی خانه بازگو کنیم البته صحبت در این باره بسیار مفصل است که در آپدیت های بعدی مقاله حتماً به نکات بیشتری توجه خواهد شد. مطمئناً فنگ شویی در طراحی آشپزخانه ، محوطه سازی و طراحی نما و حتی طراحی و اجرای روف گاردن وجود دارد. همچنین علم فنگ شویی را می توان در انواع سبک های دکوراسیون داخلی به کار برد و برای فضایی دلنشین تر برای خود و خانواده ی خود گامی برداشت.

مقالات بیشتر:

سازه نگهبان خرپا

مدیریت پیمان

نیلینگ