مشاوره و طراحی دکوراسیون داخلی
اجرای بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی
مشاوره و طراحی گروه طرح و ساخت مهندس محمدرضا فرحزادی
طراحی و دکور کفش البرز مهندس فرحزادی
طراحی سالن زیبایی دکوراسیون آرایشگاه گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی
طراحی آرایشگاه | دکور آرایشگاه زنانه مهندس محمدرضا فرحزادی
طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران مهندس فرحزادی

مشاوره و طراحی در بازسازی و ساخت و ساز

بسیاری از شما فکر می کنید مشاور و طراح ساختمان صرفاً در زمینه ساخت به کارفرما پیشنهاداتی می دهد. این اظهار نظر تا حدودی درست است اما کامل نیست. در واقع مشاور ساختمانی کسی است که به صورت علمی و فنی تمام جوانب موجود در طراحی و بازسازی و ساخت ساختمان و سرمایه گذاری را با کارفرما و سرمایه گذاردر میان می گذارد. از این رو می توان گفت ابزار کار مشاور ساختمانی، دانش روز و تجربه در کارهای پی درپی و متنوع او می باشد که در نهایت حداکثر کارایی را برای سرمایه گذار و کارفرما خواهد داشت.

گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی که در یک زمانبندی مشخص فضا و مسئله شما را بررسی و تحلیل می نماید و پس از بازدید از پروژه در راستای نیازها و اهداف شما نه تنها پیشنهادهای کاربردی و خلاقانه ای ارائه می دهد بلکه بالاترین میزان بهروری از فضای مورد نظر را در اولویت خود در نظر می گیرد.

مشاوره و طراحی و بازسازی و دکوراسیون داخلی مهندس فرح زادی

 

فایل صوتی مطلب مشاوره در ساخت و طراحی

در فایل صوتی شما عزیزان می توانید به صورت پادکست از این مطلب و اطلاعات آن بهره بگیرید.

مراحل مشاوره و طراحی

طراحی یک پروژه ساختمانی شامل بخش های مختلفی است که به اختصار به آنها اشاره می کنیم. قدم اول بعد از تعریف پروژه و ثبت درخواست های کارفرما، چه درمورد پروژه بازسازی داخلی ساختمان و چه در مورد پروژه نوسازی، پس از اخذ مجوزهای مربوطه از سوی سازمان های ذی ربط و تهیه نقشه های ازبیلت، سبک های مختلف را به کارفرما ارائه کرده تا سلیقه ایشان به دست بیاید. سپس یک کانسپت اولیه یا یک طرح پیش فرض اولیه که تعریفی از خواسته های کارفرما و فضای آتی مورد بهربرداری داشته باشد را با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیم منطقه و نور و همچنین بسیاری از پارامترهای دیگر پیاده سازی می نماییم. پس از گرفتن تاییدیه اولیه از سوی کارفرما وارد فاز طراحی 2 بعدی و تعریف ریز فضاها در قالب پلان، نما، برش از قسمت های مختلف پروژه می شویم که به آن طراحی فاز یک نیز می گوییم.

مشاوره و طراحی نقشه های فاز یک و دو

مشاوره و طراحی نقشه های فاز دو

بعد از تایید طرح های فاز یک و پس از انتخاب متریال های مورد نیاز با هر بخش متناسب با کاربری و شرایط جغرافیایی و اقلیم منطقه، دیتیل های اجرایی مربوط به عناصر اصلی را ترسیم و به تایید کارفرما می رسانیم که به آن طراحی فاز دو می گوییم.

پس از تهیه و ترسیم نقشه های سازه و تاسیسات و مکانیکال مخصوص پروژه های نوسازی و به تبع اعمال تغییرات ایجاد شده در طراحی فاز یک و گاهاً فاز دو کار را برای طراحی سه بعدی دقیق و بی نقص و مشابه آنچه که قرار است ساخته شود، آماده می کنیم و طراحی سه بعدی پروژه را انجام می دهیم.

البته که برای طی این مراحل طراحی ( فاز یک، فاز دو، سه بعدی ) نرم افزارهای متفاوت و گوناگونی وجود دارد که می توان بسیاری از این تقدم و تاخرها را کاهش داد و همچنین بسیاری از مسیرهای طراحی را توامان پیش برد و صد البته که نتیجه نهایی نیز مطلوب تر خواهد بود. همه این مسیرها در گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی به نحوه احسن و زیر نظر مهندسین مجرب و کارآزموده طی می شود.

مشاوره و طراحی نمای ساختمان

چرا در ساخت و ساز و طراحی نیاز به مشاوره داریم

مشاوره و طراحی ساخت یکی از مهمترین کارهایی است که کارفرما در ابتدای پروژه باید در نظر بگیرد. یک شرکت فنی مهندسی حرفه ای در ابتدای کار مشاوره های لازم و ضروری که بر حسب تجربه به دست آورده را باید در اختیار کارفرما قرار دهد. مهندس مشاور با توجه به موقعیت پروژه، کاربری آن، بودجه کارفرما و مدت زمان تعیین شده گزینه های مناسب را برای کارفرما روی میز می چیند. در ادامه به بررسی مباحثی که شامل مشاوره و طراحی ساخت قبل از شروع پروژه می شود، می پردازیم.

طراحی و اجرای روف گاردن 

اسکلت سازه

مهندس مشاور با توجه به شرایط آب و هوایی، بودجه و مدت زمان ساخت پروژه نوع اسکلت سازه را مشخص می نماید. در ایران اسکلت ساختمان یا فولادی و یا بتنی می باشد البته در این باره می توان به سازه های ال اس اف (LSF) یا سی اف اس (CFS) و سازه های آی سی اف (ICF) نیز اشاره نمود.

سازه های فولادی سرعت بیشتری در اجرا نسبت به سازه های بتنی دارند. همچنین در شرایط آب و هوایی که امکان اجرای سازه های بتنی نداریم نیز می توانیم سازه های فولادی را برگزینیم. اما با این شرایط اقتصادی و قیمت های لحظه ای بازار، معمولاً سازه های بتنی اقتصادی تر هستند.

تفاوت ساختمان فولادی و ساختمان بتنی

انوع سقف مناسب

یکی دیگر از مزایای استفاده از مشاوره و طراحی قبل از اقدام به ساخت، انتخاب نوع سقف با توجه به متراژ پروژه می باشد. مسلماً نوع سقف و ارتفاع آن در مقدار بتن مصرفی، مصالح به کار برده شده، تعداد ستون ها و هزینه های نهایی پروژه بسیار موثر است. بنابراین در اینجای کار تجربه بالای مهندس مشاور بسیار در روند پروژه تاثیرگذار است. از انواع سقف های رایج در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد که هر کدام با توجه به متراژ پروژه فواصل بین ستون ها، سرعت اجرا با هم تفاوت هایی دارند که مشاور با در نظر گرفتن موقعیت پروژه و پلان طراحی شده می تواند در انتخاب نوع سقف به شما کمک شایانی نماید.

  • تیرچه + یونولیت ( دال یک طرفه )
  • تیر دال ( دال دو طرفه )
  • دال مجوف توپر و توخالی، مانند وافل، کوبیاکس، یوبوت ( که تمامی این سقف ها دال دو طرفه می باشد )
  • کامپوزیت و عرشه فولاد

جنس دیوارهای جداکننده

انتخاب جنس دیوارهای جدا کننده یا تیغه بندی ها یکی دیگر از وظایف مهندس مشاور می باشد. معمولاً دیوارهای جدا کننده از جنس بلوک سفالی، بلوک سیمانی، بلوک هبلکس و 3D پانل و کناف می باشد که می بایست با توجه به متریال در دسترس و میزان رطوبت منطقه انتخاب شود.

انتخاب مناسب ترین سیستم گرمایشی و سرمایش

سیستم گرمایشی و سرمایشی یا به طور کلی سیستم تهویه، قلب یک ساختمان می باشد. بنابراین باید به درستی و با دقت انتخاب و اجرا گردد. سیستم های گرمایشی و سرمایشی با توجه به تعداد طبقات، متراژ هر واحد و با توجه به شرایط کانال کشی انتخاب می گردند. از انواع مختلف آن به رادیاتور دیواری یا گرمایش کف، کولر آبی، داکت اسپلیت، چیلر هوا خنک یا آب خنک اشاره کرد.

انتخاب متریال برای نمای ساختمان

مشاوره و طراحی جهت انتخاب جنس متریال برای نمای ساختمان با توجه به بودجه کارفرما بسیار مهم و ضروریست. گاهی اوقات کارفرما ترجیح می دهد بخش بیشتر بودجه خود را به امکانات رفاهی در ساختمان اختصاص دهد تا نمای آن. در این صورت مشاور با توجه به دانش به روز خود می تواند در این زمینه به کارفرما پیشنهادات کاربردی ارائه دهد.

طراحی نما و محوطه سازی

مشاوره و بازسازی گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

گالری پروژه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله

ساخت و ساز با کیفیت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم.
  • روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.
  • شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع.
  • شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه.

انجام سریع کارها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.