صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان

صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان : سودآوری بدون قید و شرط

صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان یکی از شیوه های سرمایه گذاری می باشد که برخی از افراد به دلیل نا آگاهی از این شیوه سرمایه گذاری، ترجیح می دهند پول های خود را در بانک قرار دهند و به آن سود کم بسنده کنند. اما به قول رابرت کیوساکی سرمایه گذار و نویسنده دو رگه ژاپنی_آمریکایی کتاب معروف « پدر پولدار پدر بی پول»: پس انداز کردن پولی که هر روز در حال از دست دادن ارزش خود است، به تنهایی کافی نیست. بلکه این سرمایه گذاری است که شما را ثروتمند می کند. در نتیجه خواباندن پول در بانک به هیچ وجه سرمایه گذاری محسوب نخواهد شد. حال سوال بسیاری از مالکین زمین و خانه های کلنگی این است که ما با سرمایه های کم آیا می توانیم به جای شراکت در ساخت با مهندسان خود نیز یکی از سرمایه گذاران ملک خود بوده و در سود آن سهیم باشیم؟ باید بگوییم دقیقاً برای همین امر صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان تعریف شده است که در ادامه به مفهوم دقیق آن خواهیم پرداخت. با گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی همراه باشید.

خدمات ساخت و طراحی خانه و مشارکت در ساخت  

فایل صوتی مطلب صندوق سرمایه گذاری ساختمان

صندوق سرمایه گذاری ملکی چیست

صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان یکی از قالب هایی است که برای یک پروژه طرح و ساخت تعریف می شود. در ادامه با یک مثال این موضوع را بازتر می کنیم.

فرض کنید شما یکی از مالکین خانه ای کلنگی یا ساختمانی قدیمی هستید. همچنین فرض کنید با توجه به کمبود بودجه و سرمایه، شما یا هر کدام از مالکین به تنهایی توانایی ساخت و نوسازی را نداشته باشید. این درصورتی است که اگر تمام مالکین بخواهند اقدامی در جهت نوسازی ساختمان انجام دهند، نیاز به سرمایه اولیه پیدا خواهند کرد. حال اگر بتوانید خود و مالکین دیگر هزینه ساخت را با روی هم گذاشتن سرمایه های اندک خود متقبل شوید می توانید بدون مشارکت با سازندگان و تنها با سرمایه های خود و مالکین دیگر، فرایند ساخت را انجام دهید. در این راستا می توانید در قالب مدیریت پیمان، کار ساخت را به گروهی با تجربه بسپارید. در این صورت دیگر سازنده در سود نهایی ساخت و ساز با شما شریک نیست و فقط هزینه ساخت را از شما دریافت می نماید. همچنین شما مالکان و سرمایه گذاران می توانید با بهرگیری از یک مشاوره کارشناسی شده در کاهش هزینه ها و پایین آوردن مبلغ کلی سرمایه گذاری استفاده کنید.

بازسازی

سپس زمانی که مشاور هزینه های ساخت را در مراحل مختلف گودبرداری، اسکلت و سفت کاری و نازک کاری، برآورد نمود. آن را به تعدادی سهم تقسیم می کنیم که هر مالک می تواند تعداد مشخصی سهم را طبق برنامه و زمانبندی دقیق برعهده گیرد تا پروژه به سرانجام برسد.

یک مثال ساده برای صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان

فرض کنید اگر پروژه ای حدود 12 میلیارد تومان هزینه داشته باشد و زمان اجرای آن 24 ماه باشد. حدوداً ماهی 500 میلیون تومان باید هزینه شود تا فرایند ساخت به سرعت طبق برنامه پیش رود. در این صورت اگر هر سهم را 50 میلیون تومان فرض کنیم، به عبارتی 10 سهم داریم که یعنی به طور کلی سهم هر سرمایه گذار طی مدت دو سال یک میلیارد و دویست می شود.

بدیهی است هر یک از سهام داران با توجه به سرمایه ی خود می توانند یک سهم، دو یا سه سهم داشته باشند یا اینکه مالکان به صورت مساوی سهم ها را بین خود تقسیم کنند. برای مثال اگر همین پروژه 5 مالک داشته باشد و هر یک از مالکان دو سهم بردارند، 10 سهم به صورت مساوی میان مالکان پخش می شود. در نهایت نیز هر کدام به طور مساوی از سود پروژه بهرمند می گردند.

با این تفاسیر به طور حتم صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان راهکاری مطمئن و امن جهت نوسازی پروژه های شخصی می باشد که در این خصوص گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی می تواند صفر تا صد روند این قرارداد سرمایه گذاری و ساخت ساختمان را به صورت پیمانکاری با بودجه بندی و برنامه ریزی دقیق انجام دهد و در خدمت شما باشد. از مشاوره، تنظیم قراردادهای فی مابین گرفته تا اجرای کار در قالب مدیریت طرح و پیمان و تحویل کلید به مالکین محترم.

زمانبندی در طرح صندوق سرمایه گذاری ملکی

طبیعی است که زمانبندی این فرایند در اختیار خودتان هست و هرگز درگیر شخص سومی به عنوان مشارکت کننده نمی شوید و همچنین سود حاصل برای مشارکت کننده در جیب خود مالکین می رود که این خود مهمترین ویژگی این طرح در زمینه ساخت و ساز می باشد.

ریسک صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان

بسیاری از مشتریان در مورد وجود میزان ریسک در زمینه صندوق سرمایه گذاری سوال می کنند. می توان گفت صندوق سرمایه گذاری ملکی یکی از کم ریسکترین شیوه های سرمایه گذاری می باشد که در شرایط اقتصادی امروز، جزو بازارهای برد – برد محسوب می شود. این صندوق ها تنها ریسکی که دارند برمی گردد به کمبود بودجه و مشاوره گرفتن از سازنده های بی تجربه!

ریسک صندوق سرمایه گذاری ساختمان

بنابراین انتخاب یک سازنده خوش نام، صادق و با تجربه که چم و خم بازار مصالح ساختمانی را می شناسد می تواند جزو مهمترین گام های شما برای شروع کار باشد که از دو جهت بسیار حائز اهمیت است. اولین مورد برآورد تقریبی هزینه های ساخت است که اگر مهندس مشاور در این زمینه کمی ناآگاه باشد تا آخر پروژه با کمبود بودجه مواجه خواهید شد. دومین مورد نیز برمی گردد به تنظیم قراردادها و پیوست های دقیقی که باید در هر تغییر به قرارداد اصلی اضافه شود. همچنین قابل توجه است اجرای مو به موی مفاد قرارداد توسط سازنده نیز در کنترل هزینه های حین ساخت بسیار موثر است.

مقالات:

  1. نحوه اجرای سازه نگهبان خرپا 
  2. طراحی صحیح آشپزخانه 
  3. بازسازی خانه در تهران 

گالری پروژه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله

ساخت و ساز با کیفیت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم.
  • روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است.
  • شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع.
  • شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه.

انجام سریع کارها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.