اجرای فونداسیون پروژه نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه مهندس فرحزادی
اجرای اسکلت ساختمان بتنی گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی
نوسازی ساختمان بتنی مهندس فرح زادی
پروژه نوسازی و طراحی نما گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی

نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه در کرج

پروژه نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه و 15 واحدی واقع در کرج از جمله پروژه هایی بود که در قالب صندوق سرمایه گذاری ملکی تعریف شد و گروه ما به عنوان یکی از سهامداران آن پروژه بود. گروهی دیگر از سهامداران علاوه بر سرمایه گذاری مدیریت طرح و پیمان آن را نیز به عهده گرفتند و زحمت اجرای کار را کشیدند. شما عزیزان می توانید در وب سایت گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی با مفهوم و چگونگی صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان بیشتر آشنا شوید. در ادامه با روند اجرای پروژه نوسازی با ما همراه باشید.

موقعیت پروژه نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه

موقعیت پروژه شمالی بود. جا دارد یادآور شویم ملکی شمالی است که به محض ورود به خانه وارد حیاط شوید. پروژه نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه کرج دارای یک طبقه منفی و همکف برای تامین پارکینگ و انباری و 5 طبقه 3 واحدی روی همکف بود.

مراحل اجرای پروژه نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه

اجرای از صفر تا صد هر ساختمان مراحلی دارد که باید هر کدام را با دقت و برداشتن گام های استوار پشت سر گذاشت. ما برای این پروژه ابتدا زمین و نوع خاک آن را برای طراحی سازه بررسی نمودیم و سپس طراحان در گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی به تهیه نقشه های معماری فاز یک و دو پرداختند. پس از اتمام کار و برای گرفتن تاییدیه های لازم از مراجع ذی صلاح اقدام نمودیم. بعد از تایید نقشه های اجرایی ساختمان که شامل دفترچه نقشه های معماری و نقشه های تاسیسات برق و مکانیک می شود نوبت به اخذ مجوز ساخت می رسد. ( البته توجه داشته باشید که کل این پروسه یا فرایند به صورت تقریبی 6 ماه زمان خواهد برد. )

در مرحله بعدی، کار ساخت شروع شد بیمه کردن کارگران، استقرار نگهبان و تجهیزات کارگاه، گود برداری، اجرای سازه نگهبان، اجرای بتن مگر و قالب چینی، آرماتور بندی و بتن ریزی فونداسیون تمامی مواردی است که با برنامه ریزی و سر وقت خود انجام شد.

اجرای فونداسیون پروژه نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه

سپس نوبت به آرماتور بندی، قالب بندی و بتن ریزی ستون ها، سقف، راه پله در طبقات شد. بعد از آن نوبت به تیغه چینی، لوله کشی آب و فاضلاب، اجرای تاسیسات برق و اجرای لوله کشی گاز رسید. سپس رابیتس بندی را در دو گروه که یکی در داخل مشاعات و گروه دیگر وظیفه رابیتس بندی را در داخل واحدها داشتند، آغاز کردیم.

با پایان مرحله سفتکاری و اخذ مجوز پایان کار سفتکاری نوبت به اجرای نما در مشاعات، واحدها و نمای اصلی ساختمان رسید. اجرای آسانسور و عقد قرارداد آسانسور نیز با تاییدیه استاندارد انجام شد. به دنبال آن مرحله نازک کاری پروژه نیز به اتمام رسید و مراحل اخذ جواز پایان کار و تفکیک سند هر واحد نیز صورت پذیرفت.

نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه توسط مهندس فرحزادی

نوع اسکلت و سیستم باربری جانبی پروژه نوسازی

اسکلت پروژه بتن که با سیستم قاب خمشی مقاوم دربرابر زلزله طراحی و اجرا شد. در واقع سیستم بابری جانبی قاب خمشی انواع مختلفی دارد و در سازه های فلزی و بتنی از آن استفاده می نمایند. وظیفه این قالب ها حفظ سازه در برابر حوادث طبیعی مانند طوفان یا زلزله است که خطر تخریب ساختمان را تا حد چشمگیری کاهش می دهند. از مزیت های استفاده از این سیستم باربر جانبی در پروژه های نوسازی می توان به ایجاد فضای آزادتری برای طراحی و در نتیجه افزایش آزادی عمل طراحان برای طراحی و ایجاد بازشو و همچنین انعطاف پذیری بسیار زیاد و در نتیجه افزایش استحکام و امنیت سازه، اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: گروه بازسازی منزل 

اجرای دیوارهای سفالی در پروژه نوسازی

دیوارهای پروژه با آجر سفالی یا همان بلوک های سفالی با عایق بندی در برابر انرژی و صوت اجرا شد. در مورد دیوارهای سفالی بهتر است این نکته را بگوییم که از آجر سفالی تنها برای دیوارکشی های غیر باربر استفاده می گردد. از مزیت های آجرهای سفالی ارزان بودن و مقاومت بالا در برابر آتش سوزی آن است. خالی از لطف نیست که بدانید آجرهای سفالی به دلیل تردی و شکنندگی زیاد اصطلاحاً پرتی زیادی در هنگام حمل و نقل و انبار کردن دارند. در نتیجه در هنگام خرید و متره ساختمان این نکته را لحاظ کنید تا با کمبود مصالح مواجه نشوید.

نمای نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه در کرج

در این پروژه نوسازی ساختمان بتنی 5 طبقه نمای ساختمان بتنی با توجه به خواسته و بودجه کارفرما به صورت ترکیبی از آجر و سنگ طراحی و اجرا گردید. به طور کلی آجرهای مورد استفاده در نمای آجری تشکیل شده از خاک رس، شیل و… هستند. استفاده از آجر در نما مزایا و معایبی دارد. تولید و دسترسی راحت، قیمت اقتصادی تر، مقاومت بالا در مقابل ضربه و آتش سوزی و همچنین استفاده از آجر در نما ( بستگی به مدل و رنگ آجر ) ساختمان را به سبکی پست مدرن نزدیک می نماید. از معایب نمای آجری نیز می توان به وزن زیاد آن اشاره داشت. بر همین اساس نیز استفاده از نمای آجری در ساختمان های بلند توصیه نمی گردد.

جزئیات پروژه

  • سرمایه گذار: گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی
  • موقعیت مکانی: کرج_کیانمهر
  • سال ساخت: 91
  • متراژ: 1700 متر مربع

مشاهده پروژه های بیشتر: