طراحی و بازسازی طلافروشی گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی
طراحی و بازسازی مغازه طلافروشی مهندس محمدرضا فرحزادی
بازسازی طلافروشی گروه طرح و ساخت مهندس محمدرضا فرحزادی

جزئیات پروژه طراحی و بازسازی طلافروشی

 • کارفرما: جناب آقای پاکنهاد
 • مجری: گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی
 • مساحت: 18 متر مربع
 • سال انجام پروژه: 1399
 • موقعیت: اقدسیه
 • سبک طراحی: کلاسیک

طراحی و بازسازی و دکوراسیون داخلی مغازه طلافروشی ( ویدیو )

 

عکس قبل و بعد طراحی و بازسازی طلافروشی

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

پروژه طراحی و بازسازی طلافروشی

پروژه طراحی و بازسازی طلافروشی یک پروژه بازسازی تخصصی محسوب می شد که هم برای من، تیم طراحی و اکیپ اجرایی، بهتر است بگوییم گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی بسیار جذاب بود.

در این پروژه کارفرما به دنبال یک کارخاص با یک طراحی بسیار متفاوت بود چراکه این طلافروشی در پاساژی که قالب مغازه های آن طلا و جواهر فروشی هستند، قرار گرفته است. هدف بازسازی این واحد تجاری نیز متمایز شدن از ظاهر مغازه از سایر رقبا بود. همچنین به دلیل قدیمی بودن پاساژ و عدم امنیت دیوارهای مشترک بین مغازه ها، درخواست برقراری امنیت و مسلح کردن دیوارها و حفظ کامل امنیت نیز جزو خواسته های کارفرما در اولویت کار ما قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی منزل 

طراحی واحد تجاری طلافروشی

در مرحله طراحی طلافروشی سعی کردیم با ارائه آلترناتیوهای مختلف در دو سبک مدرن و کلاسیک سلیقه کارفرما دستمان بیاید که پس از رفت و برگشت های متوالی بر اجرای طرح کلاسیک توافق شد. این واحد تجاری پیش تر، به صورت فروشگاه لوازم ورزشی بود و در آن اصطلاحاً بالکن نیم طبقه ای با سقف سبک زده شده بود که به پیشنهاد ما این سقف رو برداشته و ارتفاع موجود را به 3.5 متر افزایش دادیم که با این کار سعی کردیم فضای داخل مغازه را بزرگتر و دلبازتر جلوه دهیم.

شروع بازسازی طلافروشی

در ابتدای عملیات بازسازی طلافروشی با برچیدن کامل کلیه وسایل ازجمله درشیشه ای سکوریت ورودی، بالابر انتهای مغازه و هر چیز دیگری که در مغازه بود، فضای را برای پیاده سازی طرح آماده ساختیم.

در بازسازی آقای پاکنهاد برای حفظ امنیت دیوارهای مغازه فرایند مسلح سازی دیوارهای مشترک را با مش میلگرد و ورق و در نهایت رابیتس بندی و گچ کاری روی آن شروع کردیم. برای ویترین مغازه هم با سفارش یک گاوصندوق آسانسوری که به صورت سفارشی متناسب با فضای آن جا ساخته شد. از آنجا که وزن گاوصندوق 1.5 تن بود و بسیار سنگین بود احتیاج به یک زیرسازی صحیح در محل قرارگیری گاوصندوق بود. از همین رو فضای زیر گاوصندوق را تا تیغه کندیم و با میلگرد، مش بندی و سپس بتن ریزی را انجام دادیم. در واقع می توان گفت یک دال تخت در آن قسمت ایجاد نمودیم که بتنواند وزن گاوصندوق را تحمل کند.

برای اجرای کف مغازه از سرامیک های قطع بزرگ اسلب 1.5 در 1.5 ( سِمی پولیش ) انجام دادیم. همچنین بنا به درخواست کارفرما کانتر مغازه که از حیث امنیتی بسیار مهم بود، برون سپاری کرده و به صورت گاوصندوق های به هم چسبیده با ورق دوبل درست کردیم. و پایه هایی برای آن در نظر گرفته و روی آن را با MDF روکش چوب و بدنه آن را ورق سنگ مصنوعی مارمونایت کاور کردیم. جالب است بدانید این سنگ به صورت ترکیبی با مواد اولیه کورین و سنگ کوارتز ساخته شده است و چون در این دو نوع سنگ رزین و سیلیس وجود دارد می توان گفت رزین و سیلیس دو ماده اصلی سنگ با کیفیت و با دوام مارمونایت است.

در نهایت نیز کارهای دکوراسیون آنجا را هم با ترکیبی از لمسه کاری، ابزارهای پلی اورتان آماده، پتینه کاری سقف، قاب سازی های گچی روی دیوار و آینه ی دکوراتیو داخل آن انجام دادیم، کلیه ویترین ها و کاور گاوصندوق و همچنین ویترین ورودی مغازه و در ورودی که کار نجاری با چوب و ورق MDF روکش چوب بلوط و رنگ وایت واش صورت پذیرفت.

نوپردازی در طراحی و بازسازی طلافروشی

نور پردازی در واحدهای تجاری از اهمیت به خصوصی برخورداراست. به خصوص اگر این فضا طلافروشی باشد و هدف از نورپردازی دو برابر کردن زرق و برق طلاجات و جواهرات داخل ویترین باشد. در این پروژه طبق طراحی کارهای نورپردازی ویترین و داخل مغازه و همچنین نورهای مخفی و هالوژن ها در مسیر ورود و خروج اجرا شد. علاوه بر آن کنترل تمامی چراغ ها روی ریموتی مخصوص تنظیم شد.

مشاهده پروژه های بیشتر: