بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه کلنگی مهندس فرحزادی
بازسازی پروژه خانه ویلایی دربستی محمدرضا فرحزادی
دکوراسیون داخلی و بازسازی خانه ویلایی محمدرضا فرحزادی
بازسازی و دکور خانه کلنگی محمدرضا فرحزادی
بازسازی و دکور اتاق خواب کودک محمدرضا فرحزادی
بازسازی اتاق خواب کودک مهندس فرح زادی
بازسازی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه ویلایی مهندس فرحزادی

جزئیات پروژه بازسازی خانه ویلایی در فرحزاد

  • کارفرما: جناب آقای فرح زادی
  • مجری: گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی
  • مساحت: 500 متر مربع
  • سال انجام پروژه: 1396
  • موقعیت: سعادت آباد ( فرحزاد_ایثارگران )

این پروژه، بازسازی خانه 3 طبقه ساختمان دربستی ( بازسازی منزل حیاط دار یا ویلایی ) می باشد. طبقه همکف سطح اشغال کمتری داشت و طبقه اول و دوم سطح اشغال بیشتری داشت. ( یعنی طبقه دوم بزرگتر از طبقه همکف بود. ) با توجه به سن بالای بنا می توان گفت این پروژه بیشتر جنبه نوسازی داشت تا بازسازی خانه چراکه در این پروژه با کلی مقاوم سازی که از اجرای فونداسیون نواری برای پی های منفرد گرفته تا نبشی کشی ستون ها و مشبندی و شاتکریت دیوارهای باربر و اجرای سقف کامپوزیت روی سقف قدیمی طاق ضربی توانستیم با موفقیت عملیات های عمرانی و اصطلاحاً سازه ای را به خوبی پشت سر بگذاریم. در ادامه در وبسایت مهندس محمدرضا فرحزادی با ما همراه باشید تا تمامی عملیات های مختلف از سفت کاری و نازک کاری گرفته تا اجرای دکوراسیون داخلی را شرح دهیم.

بازسازی و دکوراسیون داخلی خانه ویلایی

پروژه بازسازی خانه ویلایی در فرحزاد ( سعادت آباد ) از صفر تا صد به اتمام رسید. بعد از بازدید پروژه خواسته ها و نیازهای کارفرما را ثبت نمودیم و بر طبق آن فضاهایی مانند فضای ورودی، جا کفشی، جالباسی، سرویس مهمان که دارای فرنگی و ایرانی بود، فضای پذیرایی و نشیمن، فضایی مستقل برای ناهار خوری، سرویس حمام مشترک، آشپزخانه با کابینت های فراوان و بدون دید از فضای نشیمن خصوصی، اتاق خواب مستر به همراه کلوزت بزرگ اتاق خواب کودک، را طراحی نمودیم و پس از تایید کارفرما کار بازسازی منزل ویلایی را با اکیپ اجرایی کاربلد به سرپرستی شخص مهندس فرحزادی، آغاز کردیم. البته علاوه بر تمامی این کارها نمای ساختمان و محوطه سازی خانه کلنگی واقع در سعادت آباد نیز طراحی شده و با موفقیت اجرا شد.

 

اجرای نما و محوطه سازی خانه ویلایی محمدرضا فرحزادی

 

بازسازی سرویس بهداشتی خانه ویلایی مهندس فرحزادی

 

بازسازی و دکور آشپزخانه محمدرضا فرحزادی

 

بازسازی خانه ویلایی سعادت آباد ( فرحزاد )

به دلیل وجود خرابی های زیاد و همچنین تغییرات اساسی که قرار بود در بازسازی خانه کلنگی انجام شود. عملیات تخریب را اصطلاحاً تا تیغه انجام دادیم. سپس در هر مرحله مقاوم سازی پروژه نیز صورت پذیرفت. از جمله کارهایی که در مرحله سفت کاری بازسازی خانه ویلایی انجام دادیم می توان به عایق بندی دیوارهای پیرامونی با عایق پشم سنگ و عایق حرارتی سقف، جمع آوری کلیه لوله های تاسیساتی ( سرد و گرم ) و اجرای لوله های پنج لایه برای رفت و برگشت آب سرد و گرم، اجرای کامل فاضلاب پوش فیت و فول ونت اشاره کرد. احتمال می دهیم که با سیستم فاضلاب پوش فیت و فول ونت چندان آشنایی نداشته باشید. از این رو در ادامه به بررسی این سیستم می پردازیم.

 

مرحه اجرای سفت کاری ساختمان محمدرضا فرحزادی

 

سیستم فاضلاب فول ونت چیست

وجود سیستم ونت و تاثیر ونت در فاضلاب برای سیستم های فاضلاب شهری یک مورد حیاتی ست. سیستم فول ونت فاضلاب ( روش سنتی که در آن از پشت هر سیفون یک لوله هواکش فاضلاب پشت بام به بالا کشیده می شود ) وظیفه دارد گازهای موجود در مسیر فاضلاب را به بیرون هدایت کند. همچنین سیستم ونت در فاضلاب موجب شده در تخلیه آسان فاضلاب و جلوگیری از خراب شدن سیفون به‌خاطر فشار معکوس بی تاثیر نباشد.

سیستم فاضلاب پوش فیت چیست

انواع لوله هایی که برای اجرای سیستم فاضلاب به کار گرفته می شود لوله های پلیکا یا لوله های پلی اتیلن و یا لوله های پوش فیت است. لوله های پوش فیت نسبت به لوله های دیگر نصب راحت تری خواهد داشت. به این ترتیب که در این لوله ها برخلاف لوله های پلیکا نیاز به گرم کردن لوله و چسب جهت اتصالات وجود ندارد و مانند لوله های پلی اتیلن نیاز به جوشکاری نیز ندارد. از دیگر مزیت های لوله های پوش فیت می توان مقاومت بالای آن در برابر آتش سوزی و موارد اسیدی اشاره داشت.

سوکت های سر لوله و اتصالات پوش فیت بصورت فابریک روی لوله ها موجود است در صورتی که در لوله های پلیکا جهت ایجاد سرهای نر و مادگی از گرما و آتش استفاد مینماید و درلوله های پلی اتیلن نیز می بایست لوله ها به هم جوش بخورد و با توجه به حساسیت بالای جوش لوله پلی اتیلن به گرد و غبار و چربی، اجرای جوش استاندارد در این لوله ها کار دشواری می باشد.

 

بازسازی راه پله خانه ویلایی مهندس محمدرضا فرحزادی

 

سیستم سرمایش و گرمایش خانه ویلایی

مرحله دوم از بازسازی خانه ویلایی در سعادت آباد تهران اجرای زیرساخت ها برای سیستم تهویه مطبوع است. در این پروژه به درخواست کارفرما سیستم تهویه مطبوع داکت اسپلیت انتخاب گردید و تجهیزات کامل آن نصب و جایگذاری شد. داکت اسپلیت شامل دو یونیت داخلی ( هواساز ) و یونیت خارجی ( کندانسور ) می باشد. عملکرد این سیستم به گونه ای می باشد که کندانسور با فرایند میعان سرد کرده و از طریق لوله های مسی به هواساز منتقل می نماید. هواساز که معمولاً در قسمت میانی یا مرکزی خانه درون سقف کاذب قرار می گیرد هوا را از میان لوله های سرد مسی رد کرده و هوای سرد از طریق کانال کشی از دریچه های خروجی هوا به محیط وارد شده و هوای محیط را مطبوع می سازد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی  

مرحله نازک کاری بازسازی منزل شخصی

در این مرحله از بازسازی خونه کلنگی دیوارچینی داخلی با بلوک های سیمانی عایق صوت و هوا اجرا گردید. در این مرحله سقف کاذب کناف، سرامیک قطع بزرگ و کاشی ( برند درجه یک کاشی تبریز )، جانمایی شاسی های فرنگی وال هنگ و فلاش تانک های توکار سرویس ایرانی، اجرای در و چهارچوب های تمام چوب و کابینت های درجه یک و فوق العاده شیک هایگلس با صفحه کورین به بهترین شکل و بالاترین مقاومت اجرا گردید.

مشاهده پروژه های بیشتر: