کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی و بازسازی موضوع جذاب و شیرینی می‌باشد که قرار است در مقاله امروز به آن پرداخته شود. رنگ‌ها جزء جدایی ناپذیر زندگی هستند. به بیان ساده‌تر؛ این رنگ‌ها هستند که زندگی را از حالت یکنواختی خارج کرده و نشاط و شادی را افراد هدیه می‌دهند. وجود رنگ است که باعث می‌شود محیط خانه گرم یا سرد به نظر برسد. ترکیب همین رنگ‌ها است که معجزه می‌آفریند. البته بهتر است بدانید که این تاثیرات کاملا روانی است و بر روح و روان افراد اثر می‌گذارد. اگر روانشناسی رنگ‌ها را بلدید بهتر است با آگاهی مطلوب خود اقدام به استفاده از آنها در خانه و آشپزخانه نمایید. اما اگر هیچ دانش و آگاهی در این زمینه ندارید بهتر است کار را به کاردان بسپارید. چرا که در غیر این صورت ممکن است نتیجه نهایی مطلوب و جذاب نباشد. گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی با ارائه توضیحات کافی در این زمینه آگاهی مطلوبی در خصوص تاثیر رنگ و انتخاب انواع رنگ‌ها به شما می‌دهند.

روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی مهندس فرح زادی

روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی

در مبحث نقش رنگ در دکوراسیون داخلی همان طور که مطالعه کردید درباره روانشناسی رنگ‌ها صحبت شد. حال این به چه معناست؟ به عنوان مثال، شما می‌توانید از رنگ‌های قرمز در بخشی از آشپزخانه استفاده کنید. حال روانشناسی این رنگ قرمز چیست؟ محیط آشپزخانه جذاب و دلنشین است زیرا بحث غذا و تهیه خوراک در آن جا قابل اهمیت است. اگر کودک بی‌اشتهایی دارید که بسیار سخت غذا می‌خورد، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های قرمز در قسمتی از میز و یا طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید. دلیل این تاکید بدین خاطر است که رنگ قرمز به طرز عجیبی اشتها برانگیز است.

مطالعه بیشتر: انواع جنس کابینت

حال اگر کودک بد غذا در خانه ندارید و تمام فکر و ذکر شما این است که فضای آشپزخانه خود را بزرگتر از اندازه‌ای که دارد نشان دهید، پیشنهاد می‌شود از رنگ‌های بسیار روشن و ترجیحا سفید استفاده کنید. چون رنگ‌هایی مانند قرمز و نارنجی ممکن است فضای آشپزخانه را کمی تحت تاثیر قرار داده و کوچکتر نشان دهند. استفاده از کابینت سفید با دستگیره‌های سیاه یک تضاد جذاب و رایج است که علاوه بر نمایش فضای بزرگتر، حالت لوکس و مدرن‌تر به آشپزخانه می‌دهند.

اثر رنگ در دکوراسیون داخلی با استفاده از رنگ سبز چگونه است؟

در موضوع اثر رنگ در دکوراسیون داخلی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اگر روحیه زودرنج و افسرده‌ای دارید پیشنهاد می‌شود رنگ‌های سبز روشن و چمنی را مورد توجه قرار دهید. این رنگ‌ها در مکانی مانند آشپزخانه ترکیب بسیار جذابی ایجاد می‌کنند که دل هر بیننده‌ای را می‌ربایند. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از رنگ سبز کمی ریسک دارد. بنابراین در زمان ترکیب آن با رنگ‌های دیگر جانب احتیاط را رعایت کنید. اگر آگاهی در این زمینه دارید که چه بهتر ولی اگر نه، بهتر است از مشاوران و کارشناسان طراحی و معماری در این زمینه کمک بگیرید. در حال حاضر بسیاری از مجموعه‌های معماری آماده هستند تا مشاوره‌های مطلوب و کاربردی به شما ارائه دهند. گروه طرح و ساخت مهندس فرح زادی یکی از این مجموعه‌های با سابقه هستند که شما را در انجام کارهای معماری و ساختمانی به صحیح‌ترین شکل ممکن یاری می‌کنند.

مطالعه بیشتر: صندوق سرمایه گذاری ملکی چیست

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی با استفاده از رنگ آبی

احتمالا به ندرت این رنگ را در آشپزخانه‌های مختلف مشاهده کرده باشید. این رنگ نیز مانند رنگ سبز ریسک بسیار زیادی دارد. اما اگر فرد وفادار، آرام و ساکتی هستید بی‌شک تمایل خواهید داشت از این رنگ در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. هر چند به عنوان بخش اصلی آشپزخانه مورد توجه قرار ندهید.

نقش رنگ آبی در دکوراسیون داخلی

رنگ زرد چه تاثیری در دکوراسیون دارد؟

در مبحث اثر رنگ در دکوراسیون داخلی در همین ابتدای توضیحات بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ وجه از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی اتاق خواب استفاده نکنید. دلیل این تاکید بدین خاطر است که رنگ زرد به شدت تمرکز را از بین برده و در برخی موارد ممکن است باعث سردرد شود. تحریک ذهنی رنگ زرد بسیار بالا است و امکان بی‌خوابی را برای افراد به وجود می‌آورد. البته برای استفاده از رنگ زرد در آشپزخانه مختار هستید زیرا این رنگ همان طور که گفته شد هیجان زیادی دارد و پرشور است. بنابراین استفاده از آن در داخل آشپزخانه باعث جنب و جوش افراد شده و این از هر لحاظ قابل اهمیت است. علاوه بر این رنگ زرد فضای آشپزخانه را وسیع و لوکس خواهد کرد.

اثر رنگ زرد و طراحی داخلی

 

تاثیرات رنگ در دکوراسیون داخلی با استفاده از رنگ خاکستری

بهتر است به این نکته اشاره کنیم که خاکستری اثر منفی در دکوراسیون داخلی دارد. مخصوصا استفاده از آن در آشپزخانه کار درست و منطقی نیست. به بیان ساده‌تر، با مشاهده رنگ خاکستری اشتهای افراد کاهش یافته و چه بسا حس خوبی به آشپزخانه نداشته باشند. با این حساب، تا جایی که می‌توانید از به کار بردن این رنگ در خانه و آشپزخانه خودداری کنید. تلقین کسالت و بی روحی، مهمترین کاری است که رنگ خاکستری انجام می‌دهد. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که تمام این معایب فقط زمانی است که رنگ خاکستری، به تنهایی در دکوراسیون به کار برده شود. اگر آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کرده و مورد استفاده قرار دهید چه بسا جذاب تر هم خواهد شد.

اثر رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی

نتیجه گیری

غالباً تا قبل از خواندن این مقاله افراد جرات استفاده از رنگ های جذاب و پر شور مانند رنگ قرمز، زرد و سبز را ندارند اما دیدیم که می توان با استفاده از رنگ ها شور و گرمی خاصی به خانه و محیط کار خود دهیم در نتیجه گاهی اوقات یک ریسک حساب شده و از قبل طراحی شده می تواند به جذابیت محیط اطراف شما اضافه نماید.

مقالات بیشتر:

گودبرداری ساختمان

اشتباهات بازسازی

دکوری های آشپزخانه