ود ..لاندری روم بر گرفته از اتاق لباسشویی است که در آشپزخانه طراحی می شود. امروزه نیز این طراحی بسیار متفاوت شده است و در سبک و سیال جدید و زیبایی انجام می شود. و به مراتب فضای آشپزخانه نیز زیبا و شیک تر خواهد شد. این اتاق برای ماشین لباسشویی یک نظم خاصی می دهد و در مرتب بودن فضای آشپزخانه نیز موثر است. البته امروزه در ساختمان ها و آپارتمان های مدرن و جدید این اتاق ایجاد می شود. به عبارتی دسترسی به این وسیله برقی را آسان می کند.

لاندری روم چیست؟

لاندری روم یک لغت و کلمه انگلیسی است که در فارسی به معنی اتاق ماشین لباسشویی، همه ما امروزه دیگر می دانیم. که ماشین لباسشویی برای شستشوی انواع لباس ها و خشک کردن ان ها به کار می رود.
همچنین لازم به ذکر است فرح زادی در سایت خود اشاره بر این دارد که این کار تنها برای آشپزخانه انجام نمی شود. بلکه در اتاق خواب یا حتی تراس نیز انجام می پذیرد چرا که تراس به نسبت آشپزخانه می تواند بهتر باشد. زیرا پس از شستشوی لباس و خشک کردن آن دیگر برای آویزان کردن لباس در همان محل انجام می شود.

در بسیاری از هتل های لوکس و چند ستاره این مکان یعنی لاندری روم به صورت کامل مهندسی شده و تخصصی طراحی شده است. این هتل ها مجهز به اتاق ماشین لباسشویی هستند و از مزیت های بسیار زیادی به همراه هستند. که در رادامه بیشتر به این مورد می پردازیم.

نکات مهم در طراحی لاندری روم

همانطور که مستحضرید در هنگام تهیه و طراحی لاندری روم چند نکته بسیار مهم وجود دارد. که به درستی باید آن ها را مورد توجه قرار داد و رعایت کرد.
امکان این که زمان شستشوی لباس کمی آب در محل مورد نظر بر روی زمین بریزد و این امر موجب می شود. تا شما در انتخاب کفپوش این مکان دقت زیادی داشته و کفپوش مناسبی را انتخاب کنید تا مشکلی پیش نیاید. در هنگام طراحی برای این اتاق باید در نظر داشت که برخی از لباس ها نیاز به شیتشوی مجدد دارند. یعنی پس از این که ماشین لباسشویی کار شستشوی لباس را به اتمام برساند نیاز است که در سینک ظرفشویی مجدد آبکشی شود.

پس چه بهتر که اتاق طراحی می شود برای ماشین لباسشویی در کنار سینک ظرفشویی باشد تا کار برای افراد خانواده راحت باشد. علاوه بر این این اتاق باید در فضایی که از نور خوبی برخوردار است قرار بگیرید. زیرا نیاز است که پس از انجام شستشوی لباس میزان تمیزی آن ها را بررسی کرد پس نیاز به نور مناسب و کافی است. این بدین منظور است در طراحی اتاق ماشین لباسشویی این مورد را نیز به خوبی در نظر داشته باشید در سایت فرح زادی تمام این نکات به خوبی بازگو می شود و حتی به شما در زمینه طراحی لاندری روم بهترین مشاوره ها را می دهند.

یکی از تفاوت هایی که فضای لاندر روم در هتل نسبت به آپارتمان ها دارد این است که هتل به خاطر دارا بودن تعداد بسیار زیادی از میهمان است بدین منظور تعداد زیادی ماشین لباسشویی وجود دارد که موجب میشود تا تعداد و اندازه لاندری روم به مراتب بیشتر از اپارتمان و منزل شما باشد.

سخن پایانی

اگر قصد ساخت ساز منزل برای خود دارید و یا می خواهید منزلتان را بازسازی که تا به صورت. طراحی جدید و مدرن امروزی طراحی کنید و بسازید بهتر است قسمتی از فضای منزل را به طراحی لاندری روم اختصاص دهید. تا یک فضای شیک و منطمی به منزل خود بدهید. از طرفی چون لباس های کثیف قطعا بوی نا مطبوعی می دهند می توانید در این قسمت یک سیستم تهویه هوا طراحی کنید البته این طراحی باید به صورت تخصصی و مهندسی میشود که در عملکرد ماشین مشکلی پیش نیاید و بهترین شکل کار شستشوی لباس ها را انجام دهد.

در سایت فرح زادی به این نکته بسیار اشاره شد که امروزه با پیشرفت در تمامی زمینه ها موجب می شود. تا از سبک های بسیار ساده و مدرنی استفاده شود و از بهترین امکانات و مواد اولیه با کیفیت و مقاوم مورد استفاده قرار بگیرید. به گونه ای که اگر هر گونه وسیله سنگینی بر روی این اتاق قرار بگیرد.  از جنس باکیفیتی تولید می شود مشکلی پیش نمی آید.