..طراحی دکوراسیون آشپزخانه تأثیر بسیار زیادی بر روی زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه دارد. به خصوص در ساختمان‌های جدید که محیط داخلی آشپزخانه به راحتی از قسمت پذیرایی مشخص است. باید حتماً یک طراحی دکوراسیون بسیار جذاب و زیبا را برای آشپزخانه در نظر بگیریم. هر کدام از اعضای آشپزخانه بر روی دکوراسیون تأثیر می‌گذارند. برای مثال صفحه کابینت یکی از مهمترین اجزای آشپزخانه است که تحت عنوان تخته کار نیز شناخته شده. در نتیجه کاربرد زیادی در آشپزخانه دارد. در این مطلب با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم که صفحه کابینت چیست. چرا لازم است در هر آشپزخانه‌ای از صفحه کابینت استفاده شود.

معرفی صفحه کابینت و اهمیت آن

به طور کلی در هر آشپزخانه‌ای کابینت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. کابینت‌هایی که در ارتفاع و بر روی دیوار قرار می‌گیرند و کابینت‌های دسته دوم، کابینت‌های زمینی هستند.  بنابراین شما نیاز به یک صفحه کابینت دارید تا به طور کامل سقف کابینت‌های پایینی پوشش داده شود. بنابراین همان گونه که متوجه شدید وجود صفحه کابینت در آشپزخانه برای پوشش دادن کابینت‌های پایینی و از طرف دیگر چیدن وسایل مختلف بر روی آن ضروری است. برای مثال شما می‌توانید بخشی از ظروف و وسایل برقی کوچک را بر روی صفحه کابینت قرار دهید. تا بتوانید از فضای آشپزخانه، بهتر استفاده کنید.

کسانی که از صفحه کابینت سنگی استفاده می‌کنند، می‌توانند در زمان پختن کیک، برای پهن کردن خمیر کیک خود از این صفحه استفاده کنند. چرا که صفحه کابینت سنگی قابل شستشو است و به راحتی تمیز می‌شود. در انتخاب صفحه کابینت باید به ویژگی‌های آن توجه کنید چرا که با توجه به دامنه کارایی صفحه کابینت، رفتن به سراغ صفحه‌های بی‌کیفیت یا حساس در برابر فشار و شرایط محیطی، باعث می‌شود. که در کوتاه مدت شاهد خراب شدن صفحه کابینت باشید و در نتیجه مجبور خواهید بود هزینه‌ای را برای تعویض آن بپردازید.

بررسی ویژگی‌های صفحه کابینت

  • صفحه کابینت باید در برابر خش، ضربه و رطوبت بسیار مقاوم باشد.
  • از طرف دیگر با توجه به کارایی صفحه کابینت، باید امکان شستشوی آن با مواد شوینده نیز وجود داشته باشد. متأسفانه بعضی از انواع صفحه کابینت نسبت به مواد شیمیایی حساس بوده و به راحتی دچار خوردگی و تغییر رنگ می‌شوند. برخی از انواع صفحه کابینت همانند ‌ام دی اف به هیچ عنوان قابل شستشو نیستند.
  • درجه مقاومت صفحه کابینت باید به حدی باشد که امکان گذاشتن وسایل برقی سنگین بر روی آن وجود داشته باشد.
  • در زمان خرید صفحه کابینت حتماً به صاف و صیقلی بودن آن توجه کنند چرا که این موضوع از یک طرف بر روی زیبایی آشپزخانه شما تأثیر می‌گذارد و از طرف دیگر اگر صفحه کاملاً صاف و صیقلی نباشد، به‌راحتی عوامل میکروبی می‌توانند در بین درزهای صفحه کابینت نفوذ کرده و در نتیجه صفحه کپک خواهد زد.
  • صفحه کابینت به هیچ عنوان نباید تیز باشد چون در زمان کار کردن بر روی صفحه، امکان بریدگی دست و آسیب‌های پوستی وجود خواهد داشت. به خصوص اگر صفحه کابینت در قسمتی قرار می‌گیرد که در زمان رفت و آمد، امکان برخوردار به آن وجود دارد، باید صفحه به گونه‌ای طراحی شود که در صورت برخورد به صفحه، آسیبی به بدن وارد نشود.
  • طراحی صفحه کابینت باید با طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگ باشد. اگر فضای خانه شما کوچک است و یا میزان نور ورودی نیز کم است، به سراغ سنگ‌های تیره یا پر نقش و ‌نگار نروید چون آشپزخانه را کوچک‌تر از حد معمول نشان می‌دهد.
  • از طرف دیگر در انتخاب صفحه کابینت به این موضوع توجه کنید. که رنگ و طرح آن باید با انواع کابینت‌ها سازگاری داشته باشد چون شاید شما در آینده بخواهید که کابینت‌ها را عوض کنید.

سخن پایانی

در انتخاب صفحه کابینت شما باید به یک مجموعه کامل دسترسی داشته باشید. تا بتوانید براساس مساحت آشپزخانه، مساحت مورد نیاز برای قرار دادن صفحه کابینت، رنگ اجزای به کار رفته در دکوراسیون داخلی آشپزخانه و حتی میزان نور ورودی. بهترین صفحه کابینت را انتخاب کنید. برای این منظور می‌توانید از مشاورین ما در گروه طرح و ساخت مهندس فرحزادی کمک بگیرید. اگر وارد سایت ما شوید، تنوع زیادی را در بین انواع صفحه کابینت مشاهده خواهید کرد. که براساس سلیقه خود می‌توانید بهترین را انتخاب کرده و با قیمت مناسب خریداری کنید.

در این مقاله از سایت مهندس فرحزادی به بررسی اینکه صفحه کابینت چیست و اهمیت صفحه کابینت در طراحی دکوراسیون داخلی پرداختیم. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید از شما عزیزان کمال تشکر را داریم.